Czołówka Ultraligi się nie zatrzymuje

Ale od początku. Na start dzisiejszej rywalizacji w ramach wiosennego splitu Ultraligi zmierzyli się ze sobą reprezentanci GRP Esports oraz Forsaken. I mimo tego, że przedstawiciele organizacji Marcina "Grypcia" Chwaleby wchodzili w ten mecz jako underdogi, to na początku mocno postraszyli Zakapturzonych. Niemniej zawodnicy FSK w porę się ocknęli i finalnie zgarnęli kolejny punkt w tabeli. Oczko do swojego dobytku dopisali także gracze devils.one. Krystian "Krysia" Dobrzański i jego kompania natomiast roznieśli w pył reprezentację Teamu ESCA Gaming.

Dwa ostatnie spotkania, mimo że i tak miały wyraźnych faworytów, to na pewno były stosunkowo ciekawe. Iron Wolves bowiem stanęli w szranki z Orbit Anonymo, a Back2TheGame podjęło Zero Tenacity. Bardziej doświadczone ekipy jednak dzisiaj prezentowały się, jak na nie przystało. W efekcie zarówno WOLF, jak i B2TG musiały pogodzić się z porażkami. Z10 oraz OAE natomiast kontynuują swoje świetne serie i pewnie zmierzają po wywalczenie sobie awansu do play-offów Ultraligi. Co prawda do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze trzy tygodnie, ale w przypadku tych dwóch formacji perspektywa wywalczenia biletów do etapu pucharowego jest już znacznie bliższa niż dalsza.

Wyniki spotkań ósmego dnia Ultraliga 2024 Spring:

7 lutego
18:00 GRP Esports 0:1 Forsaken BO1
19:00 devils.one 1:0 Team ESCA Gaming BO1
20:00 Orbit Anonymo 1:0 Iron Wolves BO1
21:00 Zero Tenacity 1:0 Back2TheGame BO1

Kolejna dawka emocji związanych z naszą rodzimą sceną już w następny wtorek od godziny 18:00. Piątą kolejkę zmagań zainauguruje spotkanie pomiędzy devils.one a Back2TheGame. Transmisję ze wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraliga 2024 Spring możecie zobaczyć na kanałach Polsat Games na YouTube oraz na Twitch. Relację z całego turnieju możecie zaś śledzić, klikając w ten baner:

Ultraliga Spring 2024 – relacja tekstowa