Mizerny powrót Rogue

Rogue w tym sezonie powróciło do League of Legends EMEA Championship po roku przerwy. Formacja według kilku ekspertów była nawet wymieniana wśród faworytów do awansu na Worldsy. Jednak rzeczywistość okazała się całkowicie inna. Łotry od samego startu radziły sobie słabo, a w ostatniej kolejce przegrały mecz o być albo nie być z GIANTX. Ostatnio taki słaby wynik spotkał Rogue w debiucie w LEC w 2019 roku. Wtedy ekipa z Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem na czele zajęła ostatnie miejsce w klasyfikacji z bilansem 2-16. Teraz też RGE miało tylko dwa zwycięstwa, ale na dziewięć spotkań.

Zmiana na górnej alei?

Można było więc spodziewać się zmian i według doniesień anonimotuma z Sheep Esports do takowych dojdzie. Dołączyć do Rogue ma bowiem Finn "Finn" Wiestål, który zastąpi Mathiasa "Szygendę" Jensena. Byłby to powrót Szweda do organizacji po kilku latach. Finn pierwszy raz wystąpił z RGE w LEC latem 2019 roku. Wszedł więc do organizacji, która jak już wiecie, miała za sobą fatalny debiut. Wtedy Szwedowi i spółce udało się odmienić losy Łotrów i dostać się z nimi do czołowej czwórki europejskiej ligi. Teraz będzie miał okazję znów naprawić doświadczoną już formację. Dla odchodzącego Duńczyka może być to zaś ostateczny cios, gdyż już wcześniej był odsuwany ze składu w Teamie Vitality.

Tak prezentuje się domniemany skład Rogue:

Finn "Finn" Wiestål
Mark "Markoon" van Woensel
Emil "Larssen" Larsson
Markos "Comp" Stamkopoulos
Théo "Zoelys" Le Scornec
Simon "fredy122" Payne

Już jutro startuje drugi tydzień play-offów LEC. Podczas niego trójka Polaków będzie walczyć o życie w rozgrywkach. Poza pojedynkami z naszymi rodakami ujrzymy jeszcze starcie, które wyłoni pierwszego finalistę zmagań. Transmisję ze spotkań LEC 2024 Winter będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024