FaZe Clan 2 : 0 MOUZ
Nuke 13:3 | Ancient 13:11 | Mirage

FaZe nie dało zbyt wielu szans MOUZ

Pierwszy półfinał IEM Katowice 2024 zainaugurował Nuke. Była to plansza, którą wybrało FaZe. I już po pierwszych chwilach dowiedzieliśmy się dlaczego. Gracze NEO bowiem zaczęli rywalizację z wysokiego C, zdobywając aż pięć punktów, zanim MOUZ zdołało się odgryźć. Myszy, mimo wygrania kilku potyczek, nie były w stanie znaleźć stabilizacji, przez co do ataku przechodziły z zaledwie trzema oczkami na koncie. Przed siuhym i jego kompanami była zatem długa droga do ewentualnego powrotu. Po drugiej pistoletówce wyszło natomiast na to, że perspektywa odwrócenia losów starcia się jeszcze bardziej oddaliła. Koniec końców o żadnym comebacku nie było mowy, bowiem to FaZe zamknęło bitwę 13:3.

Myszy, jeśli jeszcze myślały w ogóle o utrzymaniu się na IEM Katowice, musiały odpowiedzieć na swojej mapie, Anciencie. Jej początek jednak wyglądał tak samo źle dla ekipy Szkaradka, co poprzednio. Tym razem jednak, zanim po jej stronie pojawił się pierwszy punkt, to musiało minąć nie sześć, a aż dziewięć rund. Nie oznaczało to bynajmniej, że to MOUZ przejęło od tego momentu kontrolę. FaZe nadal trzymało fason. W efekcie przed zmianą stron podopiecznym NEO do awansu do finału brakowało już tylko trzech oczek. Ci mieli zamiar kontynuować swoją dominację także po stronie terrorystów, czego świadectwem była wygrana czwarta runda pistoletowa. Brygada polskiego IGL-a nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, wygrywając rundę na force'ie. Ta pozwoliła przedstawicielom niemieckiej organizacji wskoczyć na pasmo zwycięstw.

MOUZ było o krok od dokończenia comebacku. Kiedy już wydawało się, że uda im się doprowadzić do dogrywki, to FaZe było w stanie przełamać defensywę wrogów, kończąc Ancienta 13:11 i zaklepując sobie tym samym bilet do finału IEM Katowice.

MOUZ FaZe Clan IEM Katowice 2024


To jeszcze nie koniec dzisiejszych zmagań w ramach IEM-a. O godzinie 19:30 rozpocznie się drugi półfinał, w którym Team Falcons podejmie Team Spirit. Poznamy tym samym rywala FaZe Clanu w wielkim finale IEM Katowice 2024. Polską transmisję z tego pojedynku oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024