FlyQuest z prostą drogą po kolejny tydzień na szczycie LCS

FlyQuest zaliczyło fenomenalną pierwszą połowę wiosennej fazy zasadniczej w LCS. Zaledwie jedna porażka na koncie formacji Inspireda oddziela ją grubą kreską od pozostałej części stawki i nic nie wskazuje na to, żeby nadchodzące pojedynki miały zrzucić polskiego leśnika i spółkę ze szczytu tabeli. Ich najbliższymi rywalami będą bowiem Shopify Rebellion oraz Immortals Progressive. Obie te drużyny mają jednak smykałkę do zwyciężania faworytów. Zarówno SR, jak i IMT w pierwszej rundzie pokonały Cloud9 oraz NRG, czyli zespoły, które miały walczyć o najwyższe lokaty. FLY natomiast udało się uciec przed katowskim mieczem i – patrząc na aktualną formę Słomy i jego kompanii – jest spora szansa na to, że uda się go uniknąć po raz drugi.

Być albo nie być dla Cloud9

Cloud9 okazało się, póki co, niesamowitym rozczarowaniem. Pretendenci do pierwszego miejsca i zapowiadani dominatorzy ligi wyrwali zaledwie trzy zwycięstwa z siedmiu meczów i kolejne punkty nie przyjdą im z łatwością. Chmury w ten weekend podejmą bowiem NRG Kia i 100 Thieves. Obie ekipy aktualnie znajdują się w lepszej pozycji niż Joseph "jojopyun" Pyun i spółka. I choć nie wątpimy w zdolności indywidualne zawodników C9, to obecna dyspozycja całej drużyny jest daleka od ideału, a rażące błędy z jej strony nie wydają się możliwe do wyeliminowania w ciągu kilku dni. Jeśli jednak wielokrotni triumfatorzy LCS planują raz jeszcze zawalczyć o tron, to dobre występy przeciwko aktualnym mistrzom oraz Złodziejom są najlepszą okazją do wstania z kolan.

Warte śledzenia będzie również spotkanie Teamu Liquid Honda z 100 Thieves. Oba zespoły wydają się być nieco przesypiane przez kibiców, których oczy zwrócone są w kierunku triumfów FlyQuest oraz porażek Cloud9. Formacje te radzą sobie natomiast wyjątkowo dobrze i wraz ze słabą kondycją ekipy jojo zwiększa się prawdopodobieństwo, że to któraś z nich znajdzie się na podium wiosennego splitu. W poprzednim starciu tej dwójki górą była drużyna Kima "Rivera" Dong-woo. Czas zatem przekonać się, czy świta Jo "CoreJJa" Yong-ina zdoła wyrównać rachunki.

Harmonogram czwartego tygodnia LCS prezentuje się następująco:

10-11 lutego
22:00 NRG Kia vs c9, cloud9 Cloud9 BO1
23:00 Immortals Progressive vs Dignitas BO1
00:00 Team Liquid Honda vs 100 Thieves BO1
01:00 FlyQuest vs Shopify Rebellion BO1
11-12 lutego
22:00 Cloud9 c9, cloud9 vs 100 Thieves BO1
23:00 NRG Kia vs Dignitas BO1
00:00 Team Liquid Honda vs Shopify Rebellion BO1
01:00 Immortals Progressive vs FlyQuest BO1

Wszystkie mecze wiosennego splitu LCS 2024 możecie oglądać na oficjalnym kanale na Twitchu.