karrigan z wiadomością do widzów w Spodku

FaZe Clan przez znaczącą część pojedynku z MOUZ dominował. Na pierwszej mapie karrigan i spółka doszczętnie zniszczyli Myszy, wygrywając 13:3. Podobnie przebiegała druga potyczka na Anciencie, ale tam w pewnej chwili zespół Kamila "siuhego" Szkaradka wskoczył na właściwe tory i był na najlepszej drodze do comebacku. W ostatniej chwili jednak mistrzowie IEM-a w Katowicach z 2022 roku zareagowali, kończąc mecz 2:0. Duński prowadzący powiedział, że runda na przełamanie w wykonaniu Jimiego "Jimpphata" Salo była nieprawdopodobna. Zaznaczył też, że postawa MOUZ zasługiwała na docenienie, bo mało kto byłby w stanie doprowadzić niemalże do dogrywki po tak jednostronnym przebiegu starcia.

Następnie 33-latek został zapytany o motywację do zdobycia trofeum, o które będzie mu dane walczyć już jutro. Oliver James Borg, który prowadził wywiad, zasugerował, że pewnie chciałby wygrać je dla Håvarda "raina" Nygaarda. Norweg bowiem dwa lata temu nie miał okazji wznieść pucharu, gdyż tuż przed startem play-offów wykryto u niego zakażenie koronawirusem. – Pamiętam wygraną z jks-em, podczas gdy mój kolega rain siedział w swoim pokoju w hotelu. Chciałem, żeby wtedy był na scenie z nami. To już czwarty raz, kiedy FaZe jest w finale IEM Katowice. Nie macie pojęcia, jak bardzo nie mogę doczekać się jutrzejszego meczu. Ogromny hałas każdego roku przez tyle lat, widownia tutaj zawsze dowozi! – podsumował karrigan.

Prowadzący FaZe chce zwyciężyć także dla NEO!

Na sam koniec OJ wspomniał o jeszcze jednej ważnej kwestii, jaką jest dziesięciolecie zwycięstwa w Spodku przez obecnego trenera FaZe – Filipa "NEO" Kubskiego. karrigan także nie krył w związku z tym swoich emocji. – NEO wygrał tutaj 10 lat temu. Kiedy dowiedziałem się o tym, przyjeżdżając na turniej, byłbym szczęśliwy, mogąc ponownie życzyć mu trofeum. Legendarny zawodnik, a teraz także legendarny trener, który spisuje się wspaniale. On uwielbia tutaj grać. Dało się odczuć wczoraj, że bardzo się stresował. Widać, że dla niego to wiele znaczy i tym samym to wiele znaczy dla mnie – spuentował podopieczny Kubskiego.


FaZe Clan swoją walkę o mistrzostwo IEM Katowice 2024 rozpocznie jutro od godziny 17:00. Jego rywal nie jest jeszcze znany. Będzie nim zwycięzca starcia pomiędzy Teamem Falcons a Teamem Spirit, które rozpocznie się dzisiaj o 19:30. Polską transmisję z obu pojedynków oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024