ENCE zagra z mistrzami IEM Katowice 2024

Dzięki temu wiemy, z kim na starcie zagra ENCE. I cóż, trudno było, by podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego trafili gorzej. Wszak już w 1. rundzie czeka ich bój ze świeżo koronowanymi mistrzami Intel Extreme Masters Katowice 2024. A to oznacza, że po przeciwnej stronie barykady stanie również MVP wspomnianej imprezy, Danil "donk" Kryshkovets, 17-letni Rosjanin nie bez powodu jest obecnie na ustach wszystkich. Mimo minimalnego doświadczenia doprowadził on wszak Spirit do bezbłędnego triumfu na IEM-ie, samemu będąc na serwerze prawdziwym potworem. Rating 1,69 na 15 mapach mówi sam za siebie. Tak więc przed ENCE pojedynek, w którym faworyt jest już znany. I bynajmniej nie będzie nim polsko-duński zespół.

Łatwo nie będzie mieć też Janusz "Snax" Pogorzelski. Jego GamerLegion czeka starcie z Teamem Vitality. Mistrzowie świata jeszcze do niedawna zajmowali pierwsze miejsce w rankingu HLTV, ale słaby występ na IEM Katowice go ich pozbawił. Pszczoły są więc z pewnością rozdrażnione, co tylko utrudni zadanie Snaxa i spółki. Natomiast dowodzone przez Kamila "siuhego" Szkaradka MOUZ skrzyżuje miecze z przedstawicielem kosowskiej sceny, GUILD Eagles. Później swojej szansy na udany start poszuka Monte. Szymon "kRaSnaL" Mrozek i jego ferajna zagrają z ECSTATIC. Na koniec warto także wspomnieć o OG, którego reprezentantem jest Maciej "F1KU" Miklas. Były gracz AGO spróbuje swoich sił w meczu z Apeks.

Pary 1. rundy europejskiego Regional Major Ranking B:

19 lutego
13:00 Team Vitality vs GamerLegion BO1
13:00 MOUZ vs GUILD Eagles BO1
14:00 Team Spirit vs ENCE BO1
14:00 Monte vs ECSTATIC BO1
15:00 Cloud9 vs Pera Esports BO1
15:00 Apeks vs OG BO1
16:00 Astralis vs Nexus Gaming BO1
16:00 Preasy Esports vs Heroic BO1

Europejskie Regional Major Ranking A odbędzie się między 14 lutego a 17 lutego. Podczas zmagań 8 formacji wywalczy awans na PGL Major Copenhagen 2024, czyli pierwsze w historii mistrzostwa świata w grze Counter-Strike 2. Kolejne 3 drużyny pojawią się natomiast w drabince ostatniej szansy.

PGL CS2 RMR Europe B