Monte Monte 1 : 2 Astralis Astralis
Ancient 8:13 | Vertigo 13:4 | Overpass 8:13

kRaSnaL i Monte nie pojawią się na Majorze

kRaSnaL i spółka zaczęli mecz z Astralis od wygranej pistoletówki. Niemniej nie dało to Monte żadnej znaczącej przewagi. Zamiast tego obie ekipy na Anciencie szły ze sobą łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 6:6. Duńczycy dopiero po zmianie stron i przejściu do obrony wrzucili wyższy bieg. A może to ekipa naszego rodaka zaczęła grać słabiej? Fakty są jednak takie, że po przerwie podopieczni ukraińskiej organizacji zdobyli tylko dwie rundy i polegli wynikiem 8:13. Niespodziewana odpowiedź przyszła na Vertigo. Tam międzynarodowa drużyna od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowała przebieg wydarzeń na serwerze. Astralis tylko początkowo mogło mieć nadzieje na szczęśliwe dla siebie zakończenie, ale szybko musiało je porzucić. To Monte bowiem gładko wygrało 13:4.

W związku z tym potrzebna była trzecia mapa, czyli w tym wypadku Overpass. To ona miała przesądzić o tym, kto zachowa szanse na wyjazd na kopenhaskiego Majora, a kto wróci już do domu. Wszystko zaczęło się dobrze dla kRaSnaLa i jego partnerów. To oni po zdobytej pistoletówce szybko wypracowali kilkupunktową przewagę. Problem w tym, że jeszcze przed przerwą nic z niej nie zostało. Duńczycy nagle przypomnieli sobie, jak się atakuje i wrzucili wyższy bieg. Dzięki temu najpierw odrobili straty, a potem sami wysunęli się na czoło wynikiem 7:5. A po zmianie stron ich dominacja trwała. Monte tylko raz realnie podjęło rzuconą rękawicę i w tym czasie zgarnęło trzy rundy z rzędu. Niemniej to było za mało, bo to Astralis zadało kończący cios i zamknęło spotkanie triumfem 13:8.


Polską transmisję oglądać można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego Regional Major Ranking B zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

PGL CS2 RMR Europe B