Czy faworytom powinie się noga?

A to za sprawą tego, że przyjdzie im się zmierzyć najpierw z FearX, a następnie z OKSavingsBank BRION. Są to kolejno siódma oraz dziewiąta drużyna w tabeli. Wicemistrzowie LCK zatem nie powinni mieć kłopotów w sięgnięciu po komplet punktów i przedłużenia serii wygranych do jedenastu z rzędu. Jeśli chodzi natomiast o Gen.G, to zespół ten będzie miał nieco trudniejszą drogę do przejścia. W tej rundzie rywalizacji brygada Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona będzie musiała stawić czoła szóstemu Kwangdong Freecs oraz czwartemu kt Rolster. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie występy obu rywali GEN, fani drużyny również powinni być raczej spokojni, gdyż zarówno KDF, jak i KT wpadły do małego dołka.

O utrzymanie się na podium klasyfikacji fazy zasadniczej LCK walczyć będzie Hanwha Life Esports. HLE w zeszłym tygodniu rozgrywek zaprezentowało się świetnie, czego efektem były dwa zwycięstwa bez ani jednej przegranej gry. Z taką formą kibice HLE mogą być nastawieni bardzo optymistycznie przed najbliższą kolejką. Wszak podopieczni Choia "DanDy'ego" In-kyu w czwartek podejmą FOX, a na sam koniec szóstej rundy batalii w lidze koreańskiej staną w szranki z ostatnim DRX.

Które mecze warto obejrzeć?

Zostawiając już kwestie związane z potencjałem czołowej trójki drużyn LCK na kolejne zwycięstwa warto przyjrzeć się temu, które ze spotkań mogą okazać się najciekawszymi w tym tygodniu. I wygląda na to, że najbardziej zacięta batalia na całkiem wysokim poziomie będzie miała miejsce w niedzielny poranek. Wówczas bowiem dojdzie do bitwy pomiędzy KT a Dplus KIA. Drużyny te sąsiadują ze sobą w tabeli, choć jak na razie wyżej sytuują się Kim "Deft" Hyuk-kyu i jego zespół. Niemniej, patrząc na ostatnie pojedynki tych formacji, to w lepszej dyspozycji bez dwóch zdań znajdują się obecnie przedstawiciele DK. Szykuje się zatem ciekawy mecz.

Harmonogram szóstego tygodnia rozgrywek LCK:

28 lutego
9:00 Kwangdong Freecs vs gen.g, geng, gen logo Gen.G Esports BO3
11:30 T1 vs FearX BO3
29 lutego
9:00 Dplus KIA Dplus KIA, LCK vs OKSavingsBank BRION BO3
11:30 Nongshim RedForce vs DRX, LCK DRX BO3
1 marca
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs FearX BO3
11:30 Gen.G Esports gen.g, geng, gen logo vs kt rolster, LCK kt Rolster BO3
2 marca
7:00 Kwangdong Freecs vs Nongshim RedForce BO3
9:30 T1 vs OKSavingsBank BRION BO3
3 marca
7:00 kt Rolster kt rolster, LCK vs Dplus KIA, LCK Dplus KIA BO3
9:30 DRX DRX, LCK vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.