Team BDS
Team BDS 0:1 MAD Lions KOI
Adam
Renekton
Myrwn
Neeko
Sheo
Volibear
Elyoya
Xin Zhao
nuc
Ahri
Fresskowy
Annie
ICE
Kalista
Supa
Smolder
Labrov
Renata Glasc
Alvaro
Braum

Wicemistrzowie LEC wciąż w grze o stawkę

Zgodnie z ostatnimi LEC-owymi trendami nie obyło się bez potyczek z udziałem botlanerów i leśników już na samym starcie. Pod względem zabójstw to MAD Lions wyszli na drobne prowadzenie, jednak sytuacja na dolnej alei wcale nie była kolorowa. Słaby we wczesnych etapach rozgrywki Smolder nie był w stanie postawić oporu Kaliście mimo dwóch eliminacji na swoim koncie. Po dziesięciu minutach Yoon "Ice" Sang-hoon mógł pochwalić się już niemal 50 minionami przewagi nad Davidem "Supą" Martínezem Garcíą. To sprawiło, że woda sodowa uderzyła mu do głowy. Fatalna próba zanurkowania poskutkowała śmiercią nie tylko jego, ale i dwóch innych reprezentantów BDS. Tym sposobem ogromny zastrzyk gotówki trafił do Javiera "Elyoyi" Pradesa Batalli. I nagle to Lwy wysunęły się do przodu w złocie.

Adam "Adam" Manaane i spółka oczywiście nadal próbowali podgryzać. Udało im się nawet zdjąć nagrodę z głowy hiszpańskiego leśnika, jednak MDK wydawało się być już nie do zatrzymania. Odważne podejście zawodników szwajcarskiej organizacji w okolice czwartego smoka miało się ich gwoździem do trumny. Wyłapanie Labrosa "Labrova" Papoutsakisa pociągnęło za sobą dalsze konsekwencje – kolejne eliminacje, Barona w rękach ekipy Fresskowego i powolny upadek niebieskiej bazy. Dwa inhibitory runęły w gruzach, jednak BDS pociągnęło za spust i zamiast Nexusa upadło aż pięciu graczy MAD Lions. Brązowi medaliści zimowego splitu LEC utrzymali się więc przy życiu jeszcze przez chwilę. Niedługą chwilę, bowiem kolejne oblężenie zakończyło się finalną rozbiórką ostatnich struktur i quadrakillem dla Smoldera.


Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring