G2 Esports
G2 Esports 0:1 Team Vitality
BrokenBlade
Zac
Photon
Jayce
Yike
Viego
Daglas
Rell
Caps
Ahri
Vetheo
Orianna
Hans sama
Kalista
Carzzy
Xayah
Mikyx
Leona
Hylissang
Rakan

Vitality zaskakuje mistrzów LEC

Samuraje rozpoczęli walkę o pierwszą lokatę LEC z wysokiego C. Szybkie wykluczenie Zdravetsa "Hylissanga" Galabova nie zwiastowało kuli śnieżnej, która miała wtoczyć się na mapę chwilę później. Niespodzianka, bowiem kulę tę ulepiły Pszczoły. VIT najpierw znalazło dwa zabójstwa na górnej alei, następnie odgryzło się na bocie, a Vincent "Vetheo" Berrie dołożył (prawie) solokilla na Rasmusie "Capsie" Wintherze. Kacper "Daglas" Dagiel i spółka wychodzili na prowadzenie na wszystkich frontach, a sam polski leśnik uczestniczył niemal w każdej akcji. G2 co prawda zgarnęło dla siebie kilka drobnych nagród pocieszenia, ale to Vitality mogło cieszyć się sporą przewagą w złocie, eliminacjach i smokach. Chwilę po trzeciej bestii ekipa duńskiego midlanera zdołała jednak wyłapać dwóch rywali i nieco zmniejszyć tę różnicę.

To nie wystarczyło, żeby zatrzymać rozpędzony rój. Pszczoły nie dopuściły do takich błędów podczas następnej akcji i wymazując z mapy kilku oponentów, zagwarantowały sobie Barona. Ten pozwolił im rozpocząć powolną rozbiórkę wrogiej bazy. Nawet nie taką powolną – martwi przeciwnicy nie byli w stanie bronić swoich defensywnych struktur. Dagiel i jego świta domknęli rozgrywkę już trzy minuty później i mogli rozpocząć świętowanie. Zwycięstwo z mistrzami zimowego splitu LEC uplasowało ich bowiem na drugim miejscu fazy zasadniczej.


Przed nami ostatnie z planowych spotkań, a w nim Karmine Corp kontra Team BDS. Wynik tego meczu zadecyduje o liczbie nadchodzących dogrywek. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring