Które Cloud9 zobaczymy w dzisiejszym starciu?

Dzisiejszego wieczora będziemy mieli okazję obejrzeć półfinałowe starcie LCS. W nim Cloud9 podejmie Team Liquid Hondę. I tak na dobrą sprawę bardzo trudno wskazać potencjalnego faworyta tej potyczki. Patrząc czysto na papier naturalnie wybrać można by było C9, które naszpikowane jest osobistościami. Niemniej w tym splicie rywalizacji pokazuje nam siebie z niezbyt przychylnej strony. Już podczas fazy zasadniczej Chmury miały spore problemy i nie radziły sobie tak dobrze, jak można się było spodziewać. W play-offach także pokazały nam dwa swoje oblicza. Najpierw fantastycznie zaprezentowały się w starciu z 100 Thieves, a następnie dostały srogi łomot od FlyQuest.

A Liquid tylko będzie czyhać na gorszą dyspozycję Josepha "Jojopyuna" Joona Pyuna i jego kolegów. Wszak TL w fazie pucharowej LCS jak na razie pokazuje się bardzo stabilnie i co najważniejsze, bardzo dobrze. Najpierw prowadziło niezwykle zacięty bój z FLY, gdzie ostatecznie musiało uznać wyższość Kacpra "Inspireda" Słomy i spółki. W dolnej drabince natomiast szło już wszystko łatwiej, bo najpierw brygadzie Jeonga "Impacta" Eon-younga udało się sprawnie pokonać Dignitas, a następnie rozprawić także z 100 Thieves. Szykuje się zatem naprawdę ciekawa potyczka.

Inspired jutro walczyć będzie o tytuł

Jutro natomiast odbędzie się finał LCS 2024 Spring. W nim na zwycięzcę dzisiejszej batalii czeka już FlyQuest. Przypomnijmy, że ekipa Inspireda w zeszłym tygodniu wywalczyła sobie awans do decydującej potyczki w znakomitym stylu. Zdołała bowiem pokonać faworyzowane wówczas C9 i to nie przegrywając nawet jednej gry. Dzięki temu formacja Polaka zapewniła sobie wyjazd na tegoroczną edycję MSI. Z pewnością jednak nie jest to jej jedyny cel. Znając ambicje Słomy chce on wrócić na szczyt rozgrywek LCS i powtórzyć sukces sprzed dwóch lat, kiedy to wznosił puchar wraz z Evil Geniuses.

Harmonogram ostatniego weekendu play-offów LCS 2024 Spring:

30 marca
21:00 Cloud9 vs Team Liquid Honda BO5
31 marca
22:00 FlyQuest vs TBD BO5

Pozostałe mecze wiosennych play-offów LCS 2024 możecie oglądać na oficjalnym kanale na Twitchu.