HLE z drobnymi problemami, ale pewnie pokonało KDF

Wczoraj jako pierwsi na serwerze w walce o drugą rundę play-offów LCK pojawili się gracze Hanwha Life Esports oraz Kwangdong Freecs. Przed startem spotkania każdy wynik poza 3:0 na korzyść Hana "Peanuta" Wang-ho i jego towarzyszy rozpatrywany byłby w kontekście rozczarowania. I na szczęście fani tej formacji nie musieli się wstydzić, gdyż HLE stosunkowo gładko przebrnęło przez serię, wygrywając wszystkie trzy potyczki. Co prawda sam początek w wykonaniu brygady 26-letniego dżunglera nie był idealny, ale z biegiem czasu już wszystko zaczęło iść po jej myśli. Tym samym Hanwha była pierwszą drużyną, która zapewniła sobie przejście dalej, a KDF zakończyło swoją krótką przygodę z fazą pucharową.

Pięciomapówka w LCK na korzyść ShowMakera i spółki

Zdecydowanie bardziej wyrównanym zestawieniem miała być dzisiejsza batalia w ramach drugiego starcia pierwszej rundy play-offów LCK. W niej Dplus KIA mierzyło się z kt Rolster. Po pierwszych dwóch grach na tablicy wyników widniał remis, z czego DK wygrało bitwę otwierającą spotkanie, natomiast KT triumfowało w drugiej. Hong "Pyosik" Chang-heyon i jego sojusznicy jednak kontynuowali dobrą postawę w batalii numer trzy, dzięki czemu jako pierwsi zapisali sobie punkt meczowy. Ale to nie złamało graczy Dplus, którzy wyrównali w czwartej odsłonie. Wszystko zatem sprowadziło się do piątej bitki. I tam zaznaliśmy czegoś niespodziewanego. DK, jak gdyby nigdy nic, zaserwowało swoim rywalom stompa. I to stompa najwyższych lotów, gdyż w momencie kończenia Nexus podopiecznych Kanga "Hiraia" Dong-hoona ci mieli na swoim koncie zero zabójstw, natomiast brygada Heo "ShowMakera" Su aż szesnaście.

Wyniki pierwszej rundy play-offów LCK 2024 Spring:

30 marca
07:00 Hanwha Life Esports 3:0 Kwangdong Freecs BO5
31 marca
08:00 kt Rolster 2:3 Dplus KIA BO5

Kolejne starcia w ramach play-offów LCK rozpoczną się w najbliższą środę. W międzyczasie poznamy dokładne zestawienia, gdyż Gen.G Esports musi najpierw zdecydować, z którą drużyną będzie chciało się zmierzyć. Transmisję z przyszłych meczów można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.