Dwa pentakille wykończyły zespół Daglasa

W pierwszym starciu dzisiejszych zmagań w LEC Kacper "Daglas" Dagiel i jego Team Vitality walczył o awans do czwartej rundy play-offów. Rywalem formacji polskiego leśnika był Team BDS. Początkowo wszystko układało się po myśli Pszczół. Te dość pewnie wygrały w pierwszej potyczce, a w kolejnej objęły prowadzenie we wczesnym etapie gry. Wtedy jednak bohaterem BDS okazał się być Yoon "Ice" Sang-hoon, który zdobył pentakilla, dzięki czemu jego drużyna wyrównała stan meczu.

W trzeciej grze także VIT świetnie zaczęło i różnica w złocie była jeszcze większa. Ponownie jednak zwycięstwo zostało wypuszczone z rąk przez przedstawicieli francuskiej organizacji, których tym razem pokarał Ilias "nuc" Bizriken, dorzucając drugą pentę tego dnia. W ten sposób to podopieczni Yanisa "Strikera" Kelli zapewnili sobie awans, a Daglas i jego koledzy spadli do dolnej drabinki.

G2 zrewanżowało się FNC za porażkę z fazy zasadniczej LEC

Druga batalia natomiast stała pod znakiem szlagierowego starcia dwóch najbardziej uznanych w naszym regionie marek. G2 Esports podejmowało Fnatic. W tym splicie, co ciekawe, jak na razie to Czarno-Pomarańczowi wygrali pierwsze spotkanie między tymi drużynami. Można było w związku z tym spodziewać się zaciętej batalii i upatrywać ewentualnego zaskoczenia w postaci triumfu w serii BO3. Ale żadnej niespodzianki nie było. Samuraje, jak to zwykle w takich honorowych meczach bywa, wrzucili wyższy bieg i mimo drobnych problemów w drugiej potyczce pewnie poskromili FNC. Tym samym to właśnie Rasmus "Caps" Winther i spółka zmierzą się z BDS o awans do wielkiego finału LEC.

Wyniki dzisiejszych meczów w play-offach LEC:

1 kwietnia
17:00 Team Vitality 1:2 Team BDS BO3
20:00 Fnatic 0:2 G2 Esports BO3

To jeszcze nie koniec rywalizacji w LEC na ten tydzień. Jutro czeka nas jeszcze jeden dzień walki. W akcji zobaczymy m.in. polskie trio z Teamu Heretics oraz MAD Lions KOI z Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem na czele. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring