Chovy kontra ShowMaker na start

Dziś na serwerze zameldują się liderzy klasyfikacji generalnej poprzedniego etapu zmagań i jednocześnie obecni mistrzowie LCK, czyli Gen.G Esports. Jeong "Chovy" Ji-hoon i spółka wybrali sobie za rywali ekipę Dplus KIA. Brygada Heo "ShowMakera" Su po pięciomapowym boju w pierwszej rundzie play-offów pokonali kt Rolster. Mimo fantastycznej postawy tej formacji w ostatniej grze serii raczej trudno spodziewać się powtórki z rozrywki w zestawieniu z GEN. Złoci medaliści letniej edycji rozgrywek zeszłego roku, póki co, ponieśli zaledwie jedną porażkę. Istnieje zatem spora szansa, że to właśnie Gen.G wykona dziś pierwszy krok do finału rozgrywek.

Walka o miano drugiej najlepszej ekipy w LCK trwa

Jutro z kolei czeka nas z pewnością znacznie bardziej wyrównane starcie. Przynajmniej na papierze. T1 bowiem zmierzy się z Hanwha Life Esports. Podczas fazy zasadniczej LCK obie ekipy zebrały tę samą liczbę zwycięstw, jednak to Lee "Faker" Sang-hyeok i jego sojusznicy zapewnili sobie miejsce w top 2 dzięki lepszemu bilansowi gier. HLE zatem na pewno będzie chciało udowodnić, że jest w stanie zagrozić wielokrotnym mistrzom rozgrywek z legendarnym midlanerem na czele. Zwłaszcza że kilka tygodni temu w drugiej potyczce między tymi drużynami to właśnie zespół Parka "Vipera" Do-hyeona był górą.

Harmonogram drugiej rundy play-offów LCK 2024 Spring:

3 kwietnia
10:00 Gen.G Esports vs Dplus KIA BO5
4 kwietnia
10:00 T1 vs Hanwha Life Esports BO5

Zwycięzcy najbliższych dwóch batalii zmierzą się ze sobą już w najbliższy weekend o awans do wielkiego finału LCK. Przegrani natomiast spadną do dolnej drabinki i tam zawalczą o przedłużenie swojego życia w play-offach rywalizacji. Transmisję z dzisiejszych oraz przyszłych meczów można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.