Mistrzowie LCK zmierzą się z pogromcami T1

Sobotniego poranka czeka nas rozstrzygnięcie w kwestii drużyny, która jako pierwsza zamelduje się w finale LCK. Szansę na to będą mieli obecni mistrzowie z Gen.G Esports oraz gracze Hanwha Life Esports. Ta druga ekipa sensacyjnie pokonała w ostatnim starciu T1 3:0, zrzucając formację Lee "Fakera" Sang-hyeoka do drabinki przegranych. Jeśli chodzi o GEN, to zespół ten natomiast zaliczył drogę przez mękę do obecnego etapu, ledwo pokonując Dplus KIA.

To, co sprzyja jednak przekonaniu, że to Jeong "Chovy" Ji-hoon i spółka mogą jutro wygrać, jest fakt, iż mają oni znakomity bilans przeciwko HLE. W tym splicie nie przegrali przeciwko tej drużynie ani jednej gry. Co więcej, ostatni raz, kiedy Gen.G musiało uznać wyższość Hanwha Life Esports, miał miejsce wiosną 2021 roku. Czy w takim razie los Parka "Vipera" Do-hyeona i jego towarzyszy jest z góry przesądzony? A może uda im się przełamać klątwę? Tego dowiemy się już jutro.

Faker kontra ShowMaker o przetrwanie

W niedzielę z kolei będziemy mieli okazję obejrzeć w akcji T1 oraz Dplus KIA. Obecność drużyny legendarnego midlanera w tym miejscu jest co najmniej zaskakująca. Wszak od pewnego czasu przyzwyczaiła nas ona już do stałej walki z Gen.G o mistrzostwo LCK. A w tym splicie istnieje szansa na to, że tak może się nie wydarzyć. Mistrzowie świata jak na razie nie wyglądają najlepiej, ale rzekomo mają na to wytłumaczenie. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych Faker oznajmił, że nie mieli oni możliwości grać gier rankingowych z uwagi na problemy z ciągle obecnymi atakami DDoS. W związku z tym ich treningi były gorsze niż pozostałych zespołów. Mimo przeciwności losu będą oni musieli wyjść za dwa dni do starcia z DK i postarać się wygrać. W przeciwnym razie T1 pożegna się z rozgrywkami.

Harmonogram najbliższego weekendu play-offów LCK 2024 Spring:

6 kwietnia
8:00 Gen.G Esports vs Hanwha Life Esports BO5
7 kwietnia
8:00 T1 vs Dplus KIA BO5

Transmisję z meczów można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.