Kuriozalna sytuacja w meczu otwarcia Ultraligi

Ale zanim o Back2TheGame, to zacznijmy od początku. Bo już pierwsze spotkanie przysporzyło wielu emocji, choć niekoniecznie z przyczyn esportowych. Toplaner Forsaken, Kim "Togepi" Do-hyun, prowadził transmisję na Twitchu z własnej perspektywy podczas meczu z Orbit Anonymo. Ponadto bez opóźnienia, które jest na oficjalnej transmisji, więc wynik starcia poznaliśmy kilka minut wcześniej. FSK bez większych problemów pokonało swoich rywali, a koreański zawodnik zaliczył dobry występ Skarnerem. Następnie znów byliśmy świadkami jednostronnej gry. W niej GRP Esports udowodniło, że z nowym składem będzie mierzyć wyżej i przekonująco zwyciężyło Iron Wolves. Kapitalnie zaprezentował się grający Lee Sinem Marcin "belit" Swareda.

Back2TheGame ponownie zaskakuje wszystkich

Najbardziej wyrównany był mecz tygodnia Ultraligi. W nim Back2TheGame podjęło Zero Tenacity i to Z10 było zdecydowanym faworytem. Jednak od początku to B2TG dyktowało warunki, aż przyszedł późniejszy etap gry i walki drużynowe. W tych działo się dosłownie wszystko. Świetne zagrania, głupie błędy i młyn, do którego Ultraliga już dawno przyzwyczaiła. Bohaterem tego spotkania był Dawid "Lothen" Błaszczyk, który kapitalnie grał Jinx. Natomiast i on zebrał trochę krytyki przez błędy związane z zakupionymi przedmiotami, które później sprzedawał. Sam strzelec na transmisji u Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego przyznał później, że się zagapił i w następnym meczu obiecuje poprawę. Dodatkowo zażartował, że patrząc na rywala, którym będzie MattyUSA LODIS, to wygra i bez itemów. A skoro o LODIS mowa, to warto wspomnieć, że na koniec dnia devils.one wygrało z ligowymi debiutantami. Ci drudzy długo się bronili, ale ulegli mimo posiadania w kompozycji Aureliona Sola.

Tak prezentują się wyniki pierwszego dnia Ultraliga 2024 Summer:

4 czerwca
18:00 Orbit Anonymo 0:1 Forsaken BO1
19:00 GRP Esports 1:0 Iron Wolves BO1
20:00 Back2TheGame 1:0 Zero Tenacity BO1
21:00 MattyUSA LODIS 0:1 devils.one BO1

Transmisję z wszystkich meczów Samsung Galaxy Ultraligi 2024 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Oficjalne co-streamy prowadzić będą natomiast Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Gadają o Esporcie. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się, klikając poniższy baner:

Samsung Galaxy Ultraliga Summer 2024