Z akademii do głównego składu FlyQuest

Plotki o możliwych roszadach we FlyQuest pojawiły się już jakiś czas temu. W kuluarach mówiło się, że relacje między niektórymi zawodnikami nie były najlepsze, co mogło przełożyć się na kiepskie wyniki drużynowe. W końcu światło dzienne ujrzała pogłoska, jakoby z zespołem miał pożegnać się Nicolaj "Jensen" Jensen. Było słychać także głosy, że duński midlaner ma wrócić do swojej poprzedniej organizacji – Dignitas, która rzekomo szykuje sporą przebudowę. I wygląda na to, że tak się wydarzy, bowiem dziś FLY oficjalnie ogłosiło rozstanie z dotychczasowym środkowym. Nie zabrakło stwierdzenia "wszystkiego najlepszego w nowej drużynie".

Doniesienia o awansie Songa "Quada" Su-hyeonga do głównego składu również okazują się być prawdziwe. O tym świadczy wpis w globalnej bazie kontraktów Riot Games, gdyż to właśnie tam znalazło się jego nazwisko przypisane do LCS-owej dywizji. Na komunikat w mediach społecznościowych musimy natomiast jeszcze poczekać. Tym nieco mniej zaangażowanym w historię Koreańczyka przypominamy, że przed swoim amerykańskim debiutem występował on m.in. w DRX i Nongshim RedForce, wcześniej pod nickiem SOLKA.

Kolejny rozdział w karierze mithy'ego

Zawodnicy to nie wszystko. Istotną rolę w każdej formacji pełni też sztab szkoleniowy i jeśli chodzi o FlyQuest, to w nim także doszło do zmian. Nowym asystentem trenera został Alfonso "mithy" Aguirre Rodríguez, który właśnie po raz kolejny zakończył swoją przygodę w Cloud9. Rolę tę będzie dzielił z nim Noh "Arrow" Dong-hyeon, którego funkcja w GCD została poszerzona o miano rezerwowego botlanera.

Hiszpan miewał w swojej trenerskiej karierze mnóstwo wzlotów i upadków – zarówno pod szyldem C9, jak i Fnatic oraz 100 Thieves. FLY będzie zatem jego czwartym domem po zakończeniu wieloletniego epizodu profesjonalnego gracza. I kto wie, może zmiana środowiska pozwoli obu stronom ponownie rozwinąć skrzydła?

Tak aktualnie prezentuje się wyjściowa piątka FlyQuest na letni split LCS:

FlyQuest Gabriël "Bwipo" Rau
Kacper "Inspired" Słoma
Song "Quad" Su-hyeong
Fahad "Massu" Abdulmalek
Alan "Busio" Cwalina
Erlend "Nukeduck" Våtevik Holm