Brak wyjścia z grupy na MSI ma zebrać żniwa

Jensen po zdobyciu wicemistrzostwa League of Legends Championship Series wraz z FlyQuest pojawił się na Mid-Season Invitational. Turniej musiał zacząć od play-inów, ale wielu fanów FLY było dość optymistycznie nastawionych, co do awansu zespołu do głównego etapu. Ekipie tej jednak nie udało się opuścić fazy grupowej z sukcesem, przegrywając w meczu o wyjście z PSG Talon i odpadając tym samym z zawodów. Taki obrót spraw najwidoczniej nie spodobał się włodarzom organizacji. A przynajmniej możemy to wywnioskować po decyzji, którą według źródeł Brieuca "LEC Wooloo" Seegera było usunięcie 29-latka z wyjściowego składu zespołu. Jego miejsce zająć miał zawodnik z akademii – Song "Quad" Su-hyeong.

Jensen znów w barwach DIG

Dziś natomiast pojawiły się kolejne wiadomości na temat Duńczyka. Ponownie to założyciel portalu Sheep Esports informuje nas o tym, że Jensen znalazł już dla siebie nowy dom na kolejny split LCS. W zasadzie można by rzec, że nawet nowy-stary dom, gdyż ma on ponownie założyć koszulkę Dignitas. Z DIG był on związany przez cały zeszły rok. Z tą organizacją jednak nie święcił sukcesów, zajmując raz ostatnie, a później siódme miejsce. W finałach sezonu natomiast dotarł jedynie do drugiej rundy.

Dignitas jednak chyba nie ma zamiaru powtarzać miernych wyników z poprzednich lat. Wszak przez ostatni czas regularnie otrzymujemy informacje na temat sporych modyfikacji, które mają mieć miejsce w zespole. Kilka tygodni temu oficjalnie z drużyną związał się Eric "Licorice" Ritchie. Wygląda natomiast na to, że to dopiero początek ogłoszeń DIG. Redaktorzy serwisu popularnej owcy regularnie dają nam znać o nadchodzących roszadach w szeregach formacji. Meldowali już oni o powrocie z przerwy dwóch zawodników – Jespera "Zvena" Svenningsena oraz Mingyi "Spicy" Lu, którzy mieliby właśnie zagrać dla Dignitas. Biorąc to wszystko pod uwagę, wychodzi na to, że już czterej gracze zostali zmienieni. Na tym jednak mają zakończyć się modernizacje, o czym także dowiadujemy się z najnowszego ogłoszenia. Tym samym Jonah "Isles" Rosario będzie jedynym reprezentantem, który zachowa swoją pozycję.

Tak ma prezentować się skład Dignitas na LCS 2024 Summer:

Eric "Licorice" Ritchie
Mingyi "Spica" Lu
Nicolaj "Jensen" Jensen
Jesper "Zven" Svenningsen
Jonah "Isles" Rosario