Spica kolejnym nabytkiem DIG?

Dignitas to zespół, który przez ostatnie lata nie był traktowany raczej zbyt poważnie. W jego szeregach pojawiali się różni zawodnicy, jednakże żaden z kolektywów realnie nie włączył się do walki o mistrzostwo LCS. Wygląda jednak na to, że włodarze drużyny mają już tego dość i na najbliższy split zaczynają wytaczać potężne działa. Około miesiąc temu źródła portalu Sheep Esports poinformowały, że do ekipy dołączyć ma Eric "Licorice" Ritchie. I faktycznie, niedługo później organizacja potwierdziła jego angaż, wstawiając post na swoim profilu w mediach społecznościowych. Kolejnym nowym nabytkiem DIG miałby zostać Jesper "Zven" Svenningsen, który także odkurzyłby myszkę po chwilowej przerwie. Co ciekawe, Duńczyk miałby powrócić na pozycję strzelca, po tym, jak swój ostatni split spędził jako wspierający Cloud9.

Dziś natomiast pojawiły się kolejne plotki o dalszych ruchach Dignitas. Według innego z dziennikarzy Sheep Esports – Sandera "LCS Eevee" Hove'a – dżunglerem formacji miałby zostać Mingyi "Spica" Lu. 23-latek, podobnie jak wcześniej wspomniana dwójka, także zaliczałby się do grona "powracających", z racji tego, że w ostatnim splicie nie występował w żadnym zespole. Wcześniej jednak miał okazję zdobywać już czołowe lokaty LCS, więc można by przypuszczać, że będzie on wartościowym dodatkiem w DIG.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy to już koniec zmian w zespole. Przypomnijmy, że pozostałą dwójkę graczy, czyli Kima "Dove'a" Jae-yeona oraz Jonaha "Islesa" Rosario obowiązuje jeszcze kontrakt do końca tego roku. Patrząc jednak na to, jak mocno Dignitas gotuje, nie powinniśmy być zdziwieni, gdyby nawet i ci zawodnicy finalnie zostali wymienieni na kogoś innego. A czasu jeszcze trochę ma, gdyż rywalizacja w LCS rozpocznie się 15 czerwca.

Jeśli nic więcej się nie zmieni, to tak ma prezentować się skład Dignitas na LCS 2024 Summer:

Eric "Licorice" Ritchie
Mingyi "Spica" Lu
Kim "Dove" Jae-yeon
Jesper "Zven" Svenningsen
Jonah "Isles" Rosario