Jensen dopełnia drużynę na LCS Summer

I choć od jakiegoś czasu było już niemal pewne, że nowym midlanerem Dignitas zostanie Nicolaj "Jensen" Jensen, to komunikat ze strony organizacji pojawił się dopiero w piątek. Poszła ona podobnym tropem, co w przypadku poprzednich ogłoszeń, gdyż w mediach społecznościowych pojawił się film z 29-latkiem. W nim opowiedział on m.in. o planach na najbliższą kampanię LCS wraz ze swoimi nowymi kolegami. Dla Duńczyka związanie się z DIG oznacza powrót do starego domu, który opuścił pod koniec zeszłego roku na rzecz FlyQuest. Wraz z FLY wystąpił na Mid-Season Invitational, jednak tam nie zdołał wydostać się z fazy play-in. Niedługo później zakończył on współpracę z drużyną.

Czy uzbrojone po zęby Dignitas wypali?

Jensen tym samym jest ostatnim z planowanych przez organizację nowych nabytków. Wcześniej zespół pozyskał trzech innych zawodników. Pieczę nad górną alejką przejął Eric "Licorice" Ritchie, czyli powracający po przerwie były toplaner Golden Guardians. W dżungli zobaczymy natomiast Mingyi "Spicę" Lu, który podobnie jak Kanadyjczyk wraca do gry po chwilowym przestoju. Na dolnej alejce z kolei będziemy mieli okazję oglądać Jespera "Zvena" Svenningsena oraz Jonaha "Islesa" Rosario. Ten pierwszy swoją drogą także odkurza myszkę po jednym splicie urlopu i ponownie będzie występował jako strzelec. Australijski wspierający natomiast to jedyny gracz, który ostał się z poprzedniego składu Dignitas.

Tak prezentuje się skład Dignitas na LCS 2024 Summer:

Eric "Licorice" Ritchie
Mingyi "Spica" Lu
Nicolaj "Jensen" Jensen
Jesper "Zven" Svenningsen
Jonah "Isles" Rosario

Rywalizacja w ramach LCS 2024 Summer rozpoczyna się w przyszłą sobotę, 15 czerwca. Przez niespełna dwa miesiące osiem formacji walczyć będzie ze sobą o awans do top 6, które z kolei później stoczy bój o wyjazd na Worldsy. Dignitas swój pierwszy mecz rozegra przeciwko Cloud9. Transmisję z tego spotkania obejrzycie na oficjalnym kanale ligi na Twitchu.