Zven wraca do gry i na swoją nominalną rolę

Nowym nabytkiem Dignitas ogłoszony został bowiem Jesper "Zven" Svenningsen, o czym dowiedzieliśmy się poprzez wstawiony na profilu organizacji film. Zajął on tym samym miejsce poprzedniego strzelca – Franka "Tomo" Lama. No właśnie, dobrze widzicie, strzelca. Duńczyk bowiem postanowił wrócić do gry w roli ADC, z której w przeszłości był przecież najbardziej znany. Występował na niej przez niemal dekadę, lecz w połowie 2022 roku przeszedł na pozycję wspierającego. Taki był natomiast ówczesny warunek gry w głównym składzie Cloud9, którego marksmanem był  Kim "Berserker" Min-cheol.

Zostawmy jednak już przeszłość w spokoju i spójrzmy na to, co jest teraz. A teraz wydaje się być bardzo obiecujące zarówno dla 26-latka, jak i całego Dignitas. A przynajmniej patrząc na to, jak wyglądać ma wyjściowa piątka DIG na najbliższy split LCS. Póki co oficjalnie wiemy tylko tyle, że drużynę reprezentować będą Eric "Licorice" Ritchie oraz właśnie Zven. Z pomocą jednak przyszli nam już dziennikarze Sheep Esports. Według ich źródeł w ekipie ma dojść do jeszcze dwóch roszad. W dżungli mamy zobaczyć Mingyiego "Spicę" Lu, natomiast na środkową alejkę rzekomo wróci Nicolaj "Jensen" Jensen. Z poprzedniej odsłony Dignitas ostać ma się jedynie Jonah "Isles" Rosario.

"Wszystko, co nie będzie wygraną w LCS uznam za porażkę"

Biorąc pod uwagę to, jakie w swojej karierze Zven notował wyniki, nietrudno domyślić się, że i tym razem interesują go jedynie czołowe lokaty. Zresztą sam powiedział o tym w zamieszczonym filmie. – Dla organizacji już sam wyjazd na Worldsy będzie ogromnym przeskokiem. Dla mnie jednak jako gracza wszystko, co nie będzie wygraną w LCS uznam za porażkę. Drugie miejsce po prostu nie jest wystarczające, patrząc na to, w jak wielu finałach grałeś i w jak wielu z nich zwyciężyłeś – deklaruje Svenningsen. Fani organizacji mogą mieć jednak spore nadzieje w najbliższej edycji rozgrywek, gdyż potencjalny skład prezentuje się naprawdę solidnie i ma zadatki na walkę o topkę.

Tak ma prezentować się skład Dignitas na LCS 2024 Summer:

Eric "Licorice" Ritchie
Mingyi "Spica" Lu
Nicolaj "Jensen" Jensen
Jesper "Zven" Svenningsen
Jonah "Isles" Rosario