T1 BO5
vs
18:00
Top Esports

Chwiejne T1 kontra dominujące TES

W decydującym starciu Esports World Cup zostali już tylko reprezentanci Azji. T1 wczoraj rozprawiło się z Teamem Liquid Honda. Batalia ta jednak bynajmniej nie była spacerkiem dla Lee "Fakera" Sang-hyeoka i jego kolegów. Przedstawiciele Ameryki napsuli bardzo dużo krwi swoim rywalom i tak na dobrą sprawę byli o krok od tego, aby wyeliminować zespół legendarnego midlanera. Finalnie jednak w pełni koreańska piątka zdołała odwrócić losy meczu i zameldować się w finale.

Top Esports zaliczyło natomiast całkowicie odmienną drogę. Zaczęło od sensacyjnego triumfu nad Gen.G Esports, które w pojedynku z Chińczykami wydawało się być bezbronne. W znakomitej dyspozycji był Lin "Creme" Jian, który zawodził podczas Mid-Season Invitational. Teraz 20-latek odnalazł formę i jest bardzo ważnym elementem swojej ekipy. Było to widać także we wczorajszym spotkaniu z G2 Esports. To również zostało wygrane przez TES bez większego problemu, a sam midlaner mógł się pochwalić m.in. fantastycznym występem Yone. Pytanie tylko, czy w zestawieniu z Fakerem będzie mu szło równie dobrze?

Kto zostanie mistrzem Esports World Cup w LoL-u?

Gdyby przed startem Esports World Cup zestawić te dwie ekipy, to z pewnością większość głosów w kwestii potencjalnej wygranej uzyskaliby obecni mistrzowie świata. Biorąc już jednak pod uwagę poczynania tych formacji na EWC, sytuacja zmienia się o 180 stopni. To Top Esports prezentowało się znacznie lepiej, a T1 było bliskie odpadnięcia z turnieju. Mimo wszystko dobrze wiemy, że Faker i jego kompani potrafią odpalić w najmniej spodziewanym momencie. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. Poza samą walką o mistrzostwo zawodów drużyny rywalizują także o 400 tysięcy dolarów, które otrzyma zwycięzca. Przegrany natomiast będzie musiał pocieszyć się "tylko" o połowę mniejszą kwotą. Ponadto zespoły te walczą także o punkty do klasyfikacji ogólnej, w której udział biorą organizacje, mogące walczyć o jeszcze większą gratyfikację pieniężną.


Oficjalną transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu. W polskim języku zmagania oglądać można u Damiana "Nervariena" Ziaji, który prowadzi co-stream. Po więcej informacji na temat tej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej: