STS
fot. DreamHack

Team X i Gambit Gaming awansowały na DH Bucharest

Kwalifikacje do DreamHacka ZOWIE Open dobiegły końca. Awans do turnieju głównego, który odbędzie się w Bukareszcie uzyskał Team X oraz Gambit Gaming.

Team X pokazał, że wciąż prezentuje bardzo dobrą formę. valde i spółka zaczęli niedzielne zmagania od zdemolowania ANOX. W ćwierćfinale duńsko-szwedzka formacja uporała się z Kinguin, o czym więcej przeczytacie pod tym adresem. Ostatnim rywalem X było Space Soldiers. Tureccy gracze dzielnie walczyli, lecz w ostatecznym rozrachunku nie byli w stanie zagrozić oponentom. Warto wspomnieć, że w międzyczasie Team X odbył jeszcze dwa mecze w ramach ESL Pro League 4 przeciwko HellRaisers, co jeszcze bardziej napięło ich grafik spotkań.

Droga Team X na DH Bucharest:

  • Team X 2:0 ANOX (16:4 Cobblestone, 16:0 Train)
  • Team X 2:0 Kinguin (16:13 Mirage, 16:7 Train)
  • Team X 2:0 Space Soldiers (16:8 Cobblestone, 16:10 Train)

Gambit z kolei musiał bardziej się napracować, by wywalczyć awans. O ile w pierwszym meczu ćwierćfinalista ESL One Cologne łatwo poradził sobie z AT FINEST, o tyle w ćwierćfinale ENCE na pierwszej mapie postawiło twarde warunki. Później jednak Finowie nie byli już w stanie zaskoczyć oponenta. W walce o slota na DreamHacka Dosia i spółka pokonali HellRaisers.

Droga Gambit Gaming na DH Bucharest:

  • Gambit Gaming 2:0 AT FINEST (16:9 Mirage, 16:7 Train)
  • Gambit Gaming 2:1 ENCE eSports (10:16 Mirage, 16:5 Cobblestone, 16:3 Train)
  • Gambit Gaming 2:1 HellRaisers (16:14 Mirage, 13:16 Cobblestone, 16:4 Dust II)

Tym samym znamy już pięciu uczestników turnieju. Kilka dni temu organizatorzy ogłosili trzy z sześciu zaproszonych ekip. Na liście znalazły się Virtus.pro, FaZe Clan oraz Team EnVyUs. DreamHack w Bukareszcie odbędzie się 16-18 września.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Subiektywnie #1: zmiany w Szwecji, czyli jak GODSENT stało się Fnatic

Tydzień temu gruchnęła wiadomość o tym, że GODSENT i Fnatic wymieniły po trzech graczy. Cały e-sportowy świat po szoku jaki przeżył zaczął się zastana...