fot. StarLadder

SL i-League: Astralis awansuje z grupy C

Astralis jest kolejną drużyną, która zapewniła sobie awans do ćwierćfinału SL i-League StarSeries Season 2 z drugiego miejsca. W decydującym meczu podopieczni zonica pokonali TyLoo. W pierwszej rundzie play-offów Duńczycy zmierzą się z Ninjas in Pyjamas.

  • Astralis 2:1 TyLoo (16:7 Train, 10:16 Overpass, 16:12 Mirage)

Pierwszą mapę dobrze otworzyło TyLoo, które objęło prowadzenie 4:2. Astralis grało jednak po łatwiejszej stronie, więc nie było zaskoczeniem, że Duńczycy szybko wzięli się w garść, zdobywając kolejne rundy. Chińska formacja nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć, przez co pierwszą połowę przegrała 4:11. Po zmianie stron podopieczni zonica wciąż byli stroną dominującą, na sam koniec jeszcze powiększając swą przewagę.

Mapa wybrana przez europejską formację przyniosła dużo emocji. Tylko na początku Astralis zdecydowanie dominowało nad rywalami, osiągając nawet prowadzenie 7:1. Chińczycy podgonili jednak rezultat, przechodząc na stronę terrorystów ze stratą zaledwie jednego punktu. Po stronie terrorystów Azjaci wyszli na prowadzenie. Zawodnicy z Danii nie potrafili utrzymać bombsite’ów, dlatego ostatecznie doszło do trzeciej mapy.

Rywalizacja na Mirage’u pokazała, że naprzeciw siebie stanęły równe drużyny. W pierwszej części mapy żadna ze stron nie przeważała na tyle, by osiągnąć sporą przewagę. TyLoo na półmetku miało trzy rundy więcej od rywala. Astralis szybko jednak doprowadziło do remisu, by nawet objąć prowadzenie 13:9. Ostatecznie device i spółka zwyciężyli 16:12.

Dziś jeszcze o ostatnie miejsce w ćwierćfinale Team EnVyUs zagra z VG.CyberZen. Zwycięzca tego pojedynku trafi w ćwierćfinale na G2 Esports. Transmisja z turnieju odbywa się na tym kanale.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Singapur zastąpi Chiny na finałach TWC 2016

Mimo że finały nieoficjalnych mistrzostw świata w Counter-Strike: Global Offensive odbędą się już za niespełna miesiąc, doszło do wymuszonej zmiany po...