STS

Ogromna fala banów VAC*

W nocy zbanowanych zostało wielu graczy Counter-Strike: Global Offensive wykorzystujących oprogramowanie cheaterskie. Nieoficjalne doniesienia mówią o ponad 4000 kontach, co sugerowałoby, że jest to najliczniejsza grupa zbanowana w tym samym czasie od ponad roku.

Z informacji, które można znaleźć w sieci dowiadujemy się, że wykryte zostały programy dostarczane przez przynajmniej cztery różne firmy. Według strony vac-ban.com VAC ban dosięgnął wczoraj dokładnie 4186 zawodników. Trudno jednak stwierdzić, na ile te dane są rzetelne.

vac-ban

Jak widać, Valve nadal stara się „czyścić” środowisko z graczy, którzy używają nielegalne oprogramowanie. Poprzednia tego typu fala miała miejsce pod koniec sierpnia tego roku. Wówczas ukarano ponad 2500 osób.

Aktualizacja: pojawiły się kolejne informacje o banach. Jak podaje steamdb.info, zbanowanych zostało ponad 10 000 graczy. Szczegóły możecie znaleźć tutaj.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL Pro League: europejska czołówka walczy o punkty

Czołowe europejskie formacje będą dziś rywalizowały o kolejne punkty w ESL Pro League Season 4. Wicelider tabeli, Ninjas in Pyjamas, zmierzy się z Ast...