Stało się! Francuski super-team, na powstanie którego wszyscy czekali od wielu tygodni, nareszcie został potwierdzony. W wyniku tych przetasowań organizacja G2 Esports przejęła trzech graczy, którzy dotychczas reprezentowali barwy Teamu EnVyUs.

O powstaniu nowego składu mówiono już od dawna, a wszystko z powodu słabej ostatnio kondycji francuskiej sceny CS:GO, czego efektem było chociażby odpadnięcie obu ekip już w fazie grupowej Majora ELEAGUE. Zdecydowano zatem zebrać najlepszych zawodników i stworzyć z nich nową drużynę, zdolną do rywalizacji na najwyższym poziomie.

W G2 pozostali Richard "shox" Papillon, Alexandre "bodyy" Pianaro oraz Edouard "SmithZz" Dubourdeaux. Ten ostatnio jednak porzucił rolę gracza i będzie piastować funkcję szkoleniowca. Do wyżej wspomnianej trójki z EnVy dołączyli Nathan "NBK-" Schmitt, Dan "apEX" Madesclaire i Kenny "kennyS" Schrub.

Poziom CS-a wzrasta z każdym dniem. Lubię rywalizację i nie potrafię zadowolić się drugim miejscem. Dziś by wygrywać, musisz przekuwać swój gniew oraz pasję w ciężką pracę oraz zawsze dążyć do osiągania sukcesów, zwłaszcza w trudnych momentach. Nam natomiast zabrakło tej jakości w drugiej połowie 2016 roku – stwierdził w wywiadzie dla oficjalnej strony G2 shox. – Wraz z tak jakościowym składem i sztabem szkoleniowym naszym celem jest oczywiście wygrywanie, ale także pozostawanie silnymi, gdy napotkam na swojej drodze przeciwności. Mamy ambicje, aby położyć kres brakowi stabilizacji, który ma miejsce na francuskiej scenie. Sądzę, że mamy wszystko, co potrzebne, by osiągnąć nasze cele, zaś nasza ciężka praca pomoże nam na drodze ku nim.

Wobec tej sytuacji, bez przynależności klubowej pozostała reszta zawodników, nie ujęta w nowym zespole - Adil "ScreaM" Benrlitom, Cédric "RpK" Guipouy, Vincent "Happy" Schopenhauer oraz Christophe "SIXER" Xia. Warto nadmienić, że według niedawnych plotek ostatnia wymieniona trójka ma razem stworzyć nową drużynę, ale na razie brak potwierdzenia tych doniesień.

Nowy skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Nathan "NBK-" Schmitt
  • Dan "apEX" Madesclaire
  • Kenny "kennyS" Schrub
  • Richard "shox" Papillon
  • Alexandre "bodyy" Pianaro
  • Edouard "SmithZz" Dubourdeaux – trener

Debiut G2 w nowej formie nastąpi już w sobotę o godzinie 18:00. Wtedy to francuska ekipa zmierzy się w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2017 ze zwycięzcą starcia między BIG oraz FlipSid3 Tactics.