Starcraft II

IEM Katowice 2018 – SC2

Bartosz Chichłowski25.02.2018, godz. 23:19
fot. Jennika Ojala / DreamHack

Informacje

Nazwa Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018
Data 26 lutego – 4 marca
Miejsce Katowice, Polska
Gra StarCraft 2
Uczestników 76
Pula nagród 400 000 $
System Ro76 + faza grupowa + faza pucharowa

Ro76

Grupa A Grupa B
Zawodnik Status Zawodnik Status
TY  awans (WB) Awers eliminacja (LB R2)
Lillekanin eliminacja (LB R1) Minato eliminacja (LB R1)
souL eliminacja (LB R5) Zanster eliminacja (LB R4)
Bly eliminacja (LB R2) MaNa eliminacja (LB R2)
Probe eliminacja (LB R2) Scarlett eliminacja (LB R5)
Krr eliminacja (LB R3) Guru eliminacja (LB R3)
Mamba eliminacja (LB R1) ArT eliminacja (LB R1)
Ryung awans (LB) Solar awans (WB)
Maru awans (WB) TRUE awans (LB)
JackO eliminacja (LB R1) Optimus eliminacja (LB R2)
puCK eliminacja (LB R2) Bistork eliminacja (LB R1)
PtitDrogo eliminacja (LB R3) Leenock eliminacja (LB R2)
Stephano eliminacja (LB R2) Trust eliminacja (LB R3)
DnS eliminacja (LB R4) Creator eliminacja (LB R4)
BluE eliminacja (LB R1) NightEnD eliminacja (LB R1)
Stats eliminacja (LB R4) Serral awans (WB)
Grupa C Grupa D
Zawodnik Status Zawodnik Status
SpeCial awans (LB) soO eliminacja (LB R3)
Hellraiser eliminacja (LB R2) Spazymazy eliminacja (LB R1)
Lambo eliminacja (LB R3) SortOf eliminacja (LB R2)
EonBlu eliminacja (LB R1) Harstem  eliminacja (LB R4)
Zest awans (WB) LosirA eliminacja (LB R4)
Dayshi eliminacja (LB R3) BlueCheese eliminacja (LB R2)
Arctur eliminacja (LB R1) DaNa eliminacja (LB R1)
Bunny eliminacja (LB R5) Trap awans (WB)
Kelazhur eliminacja (LB R3) Gerald eliminacja (LB R2)
RiSky eliminacja (LB R2) RagnaroK eliminacja (LB R3)
NoRegreT eliminacja (LB R1) TLO eliminacja (LB R1)
Namshar eliminacja (LB R2) Patience eliminacja (LB R5)
Light eliminacja (LB R2) Hurricane awans (WB)
HeRoMaRinE  awans (WB) Cure eliminacja (LB R2)
Ziggy eliminacja (LB R1) Kas eliminacja (LB R1)
Snute eliminacja (LB R4) Neeb awans (LB)

Grupy

Grupa A Grupa B
# Zawodnik W P # Zawodnik W P
1. TY 5 0 1. Solar 5 0
2. Dear 4 1 2. Dark 3 2
3. Maru 3 2 3. Hurricane 3 2
4. GuMiho 3 3 4. uThermal 3 2
5. SpeCial 1 4 5. INnoVation 1 4
6. ShoWTimE 0 5 6. TRUE 0 5
Grupa C Grupa D
# Zawodnik W P # Zawodnik W P
1. Serral 5 0 1. Classic 5 0
2. Rogue 4 1 2. sOs 4 1
3. Impact 2 3 3. Trap 3 2
4. Neeb 2 3 4. Ryung 2 3
5. Zest 1 4 5. HeRoMaRinE 1 4
6. Nerchio 1 4 6. Elazer 0 5

Faza grupowa

1 marca
Dear 2:0  SpeCial Bo3
 GuMiho 0:2 Maru Bo3
 ShoWTimE 0:2 TY  Bo3
 Dear 1:2 TY Bo3
 ShoWTimE 0:2 Maru Bo3
GuMiho 2:0 SpeCial Bo3
 Maru 2:1  SpeCial Bo3
GuMiho 0:2 TY Bo3
 ShoWTimE 0:2 Dear Bo3
ShoWTimE 1:2  SpeCial Bo3
GuMiho 0:2 Dear Bo3
 Maru 1:2 TY Bo3
 Dear 2:0 Maru Bo3
 TY 2:0 SpeCial Bo3
 ShoWTimE 1:2 GuMiho Bo3
Dark 1:2 Hurricane Bo3
INnoVation 2:0 TRUE Bo3
uThermal 0:2 Solar Bo3
uThermal 2:1  Hurricane Bo3
Dark 2:0 TRUE Bo3
INnoVation 1:2 Solar Bo3
Dark 1:2 Solar Bo3
uThermal 2:1 INnoVation Bo3
Hurricane 2:0  TRUE Bo3
Hurricane 0:2 Solar Bo3
uThermal 2:1 TRUE Bo3
Dark 2:0  INnoVation Bo3
Solar 2:0 TRUE Bo3
INnoVation 1:2 Hurricane Bo3
uThermal 0:2  Dark Bo3
2 marca
Impact 2:0  Zest Bo3
 Rogue 1:2 Serral Bo3
 Nerchio 1:2 Neeb  Bo3
 Nerchio 0:2 Zest Bo3
 Impact 0:2 Serral Bo3
Rogue 2:0 Neeb Bo3
 Rogue 2:0  Zest Bo3
Serral 2:1 Neeb Bo3
 Impact 1:2 Nerchio Bo3
Impact 2:1  Neeb Bo3
Rogue 2:0 Nerchio Bo3
 Serral 2:0 Zest Bo3
 Impact 1:2 Rogue Bo3
 Nerchio 0:2 Serral Bo3
 Zest 1:2 Neeb Bo3
sOs 2:1 Ryung Bo3
Classic 2:0 Trap Bo3
Elazer 0:2 HeRoMaRinE Bo3
sOs 2:0 HeRoMaRinE Bo3
Elazer 0:2 Trap Bo3
Classic 2:0 Ryung Bo3
Trap 2:0 Ryung Bo3
Classic 2:0 HeRoMaRinE Bo3
Elazer 1:2 sOs Bo3
Classic 2:0 sOs Bo3
Elazer 0:2 Ryung Bo3
Trap 2:1 HeRoMaRinE Bo3
sOs 2:0 Trap Bo3
Elazer 1:2 Classic Bo3
HeRoMaRinE 0:2  Ryung Bo3

Faza pucharowa

Ro12 – 3 marca
12:00 Trap 3:2 Dark
Bo5
13:30 Dear 3:2 Impact
Bo5
15:00 Hurricane 0:3 Rogue
Bo5
16:30 sOs 2:3 Maru
Bo5
Ćwierćfinały – 3 marca
18:00 Serral 3:2 Trap
Bo5
19:30 Classic 3:1  Dear
Bo5
21:00 TY 1:3  Rogue
Bo5
22:30  Solar 1:3 Maru
Bo5
Półfinały – 4 marca
11:00  Serral 0:3 Classic
Bo5
12:30  Rogue 3:2 Maru
Bo5
Wielki finał– 4 marca
14:15  Classic 0:4 Rogue
Bo7

Klasyfikacja końcowa

1. Rogue 150 000 USD
2. – Classic 65 000 USD
3-4. – Serral, Maru 25 000 USD
5-8. – Trap, Dear, TY, Solar 10 000 USD
9-12. – Dark, Impact, Hurricane, sOs 5 000 USD
13-16. – GuMiho, uThermal, Neeb, Ryung 3 000 USD
17-20. – SpeCial, INnoVation, Zest, HeRoMaRinE 2 500 USD
21-24. – ShoWTimE, TRUE, Nerchio, Elazer 2 000 USD
25-28. – souL, Scarlett, Bunny, Patience 1 550 USD
29-36. – Stats, DnS, Creator, Zanster, Kelazhur, Snute, Losira, Harstem 1 250 USD
37-44. – Krr, PtitDrogo, Guru, Trust, Lambo, Dayshi, soO, Ragnarok 900 USD
45-60. – puCK, Stephano, Bly, Probe, Optimus, Awers, MaNa, Leenock, RiSky, Light, Hellraiser, Namshar, Gerald, Cure, SortOf, BlueCheese 600 USD

Transmisja

Transmisja z Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska.