The Imperial porzuca bułgarski skład CS:GO z powodu bana dream3ra

Po nieco ponad czterech miesiącach współpracy The Imperial postanowiło rozstać się ze swoim składem CS:GO. Powodem takiej decyzji nie były wyniki, chociaż i te nie zachwycały. Na wybór brytyjskich włodarzy wpłynęła jednak sytuacja jednego z zawodników.

Kiedy pod koniec kwietnia Imperial przejmowało bułgarski miks Mortal Kombat, oczywistym było, że nie będzie mogła wraz z nim startować we wszystkich turniejach, w których by chciała. Wszystko przez VAC bana, którego od 2014 roku posiada na swoim koncie Simeon „dream3r” Ganev. Ostatnie poczynania ESL dawały nadzieję, że ruszy się coś w sprawie potencjalnej amnestii dla graczy. Niemniej Valve pozostało nieugięte, a to oznaczało, że Bułgarzy nie mieli żadnych szans na grę na Majorze, czyli najbardziej prestiżowej imprezie na całej scenie.

Obfitujące w sukcesy miesiące naprawdę budziły nasze zadowolenie, ale wygląda na to, że sytuacja Simeona w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie, a to z kolei oznacza, że dla dobra The Imperial musieliśmy rozstać się z drużyną – przyznał w oficjalnym oświadczeniu Oli Adams, dyrektor organizacji. – Nie chcieliśmy podejmować tej decyzji, gdyż chłopaki naprawdę się rozwijali, jednak z uwagi na inwestycje, które mają mieć miejsce, potrzebujemy zespołu, który potencjalnie mógłby występować na Majorach. Od siebie dodam, że chciałbym podziękować Kamenowi i całemu składowi za ciężką pracę, którą dla nas wykonali, oraz życzyć im wszystkiego najlepszego w przyszłości! – dodał.

Jedynym lanem, na którym bułgarska piątka miała okazję wystąpić w barwach Imperial, był majowy GeForce Cup 2017, podczas którego ekipa odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając 0:2 ze Space Soldiers. Z drugiej strony nieco ponad tydzień temu Emiliyan „spyleadeR” Dimitrov wraz z kolegami zapewnili sobie awans do 26. sezonu ESEA Premier. Tam jednak wystąpią już jako Mortal Kombat.

Obecny skład Mortal Kombat prezentuje się następująco:

  • Kamen „bubble” Kostadinov
  • Simeon „dream3r” Ganev
  • Hristian „shEMETA” Spasov
  • Emiliyan „spyleadeR” Dimitrov
  • Viktor „v1c7oR” Dyankov
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kennyS wybrany przez HLTV MVP DreamHack Masters Malmö 2017

Jak przy okazji każdej większej imprezy serwis HLTV i tym razem przyznał tytuł MVP. Zdaniem dziennikarzy popularnego portalu najbardziej wartościowym...