STS
fot. ESL

AGO Gaming pierwszym finalistą 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

W pierwszym meczu półfinałowym 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO obyło się niespodzianki. AGO Gaming bez problemu pokonało graczy Pompa Teamu Black, zapewniając sobie tym samym awans do decydującego meczu lanowych finałów. Ponadto Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami już teraz mogą być pewni gry w 26. sezonie ESEA Premier. AGO Gaming 2 : […]

W pierwszym meczu półfinałowym 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO obyło się niespodzianki. AGO Gaming bez problemu pokonało graczy Pompa Teamu Black, zapewniając sobie tym samym awans do decydującego meczu lanowych finałów. Ponadto Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami już teraz mogą być pewni gry w 26. sezonie ESEA Premier.

AGO Gaming 2 : 0 Pompa Team Black

(półfinał 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski)
(10) 16 Train 6 (5)
(12) 16 Mirage 3 (3)

Już począwszy od rundy pistoletowej na Trainie zawodnicy AGO Gaming zaczęli wypracowywać sobie przewagę, którą potem jednak były skład Pompy Black zniwelował. Niemniej już drugie uderzenie ekipy Dominika „GruBego” Świderskiego było już skuteczne, bo po nim Pompa już się nie podniosła. AGO skrzętnie wykorzystało ten moment słabszej gry rywali i do przerwy pozwoliło im na ugranie już tylko dwóch oczek, samemu prowadząc 10:5. Jeszcze bardziej jednostronnie wyglądała druga odsłona tej mapy, która przebiegła całkowicie pod dyktando zwycięzców etapu ligowego. Wiktor „mynio” Kruk i spółka byli kompletnie bezsilni i grając jako terroryści byli w stanie wpisać na swoje konto jeszcze tylko jedną rundę. Wynik końcowy to aż 16:6 na korzyść graczy AGO, którzy do Mirage’a mogli przystąpić ze sporą dozą optymizmu.

Optymizm ten wyraźnie dodał skrzydeł formacji Furlana, która na drugiej mapie prezentowała się tak, jakby to ona ją wybrała, chociaż w rzeczywistości było zupełnie odwrotnie. Mimo gry po stronie atakującej, AGO dominowało niezaprzeczalnie. Dobitnie świadczy o tym rezultat 12:3, jakim udało się wypracować tej drużynie. Wobec takiego obrotu spraw Pompa nie miała już za bardzo z czego wracać, zwłaszcza, że już po chwili ich przeciwnicy wygrali czwartą dziś pistoletówkę. W tej sytuacji było oczywistym, że już po chwili z triumfu będą mogli cieszyć się zawodnicy AGO Gaming i faktycznie – wynik 16:3 stał się faktem. W 15. sezonie ESL MP na GruBego i spółkę nadal nie ma mocnych.

Za kilkanaście minut pierwsze spotkanie turnieju League of Legends, w którym Illuminar Gaming podejmie Zaprzęg. Mecz ten będzie można oglądać za pośrednictwem ESL.TV Polska. Jeśli zaś chodzi o zawody CS:GO, zmagania powrócą już jutro o godzinie 11:15, gdy w drugim pojedynku półfinałowym naprzeciwko siebie staną reprezentanci Teamu Kinguin oraz PRIDE. Po więcej informacji na temat 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Crazy

Crazy: wierzymy, że uda nam się zaskoczyć iHG

Pierwszy półfinał 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends wystartuje już o godzinie 14:00. W walce o awans do wielkiego finału turnieju z...