fot. ESL/Carlton Beener

IEM: Liquid lepsze od Renegades, FaZe pokonuje OpTic

Druga runda spotkań w grupie B rozstrzygnięta. Tym razem po bardzo cenne punkty sięgali zawodnicy Teamu Liquid i FaZe Clanu.

Team Liquid 19 : 17 Renegades

(IEM Oakland – grupa B)
19 5 Cache 10 17
5 10

Zważając na ostatnią formę Renegades i zmianę dokonaną przez Team Liquid w trybie „last minute”, trudno było oczekiwać innego rezultatu niż pewne zwycięstwo zespołu wywodzącego się z Australii. Już po pierwszej połówce widać było, która z drużyn ma większe szanse na wygraną. Renegades doskonale wiedziało, gdzie uderzać, by zdobywać kolejne oczka, co na półmetku dało im wynik 10:5. Justin „jks” Savage i spółka nieco opadli jednak z sił po przejściu do CT. Renegades miało ogromne problemy z zatrzymaniem zawodników Liquid, a dodatkowo musiało martwić się o swoje finanse. Sytuacja ekonomiczna RNG z rundy na rundę stawała się coraz gorsza, przez co zespół ten nie mógł walczyć jak równy z równym ze swoim oponentem. Renegades w końcu się jednak przebudziło i zdobyło nawet 15. punkt, ale i tak nie wystarczyło do osiągnięcia zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Więcej zimnej krwi na dogrywkę zachowało jednak Liquid, triumfując ostatecznie 19:17.

OpTic Gaming 3 : 16 FaZe Clan

(IEM Oakland – grupa B)
3 3 Overpass 12 16
0 4

Starcie dwóch wielkich, amerykańskich organizacji esportowych, które reprezentowane są przez europejskie składy CS:GO zapowiadało się bardzo ciekawie. Na faworyta jeszcze przed startem wyrastał oczywiście FaZe Clan i tym razem ekipa Finna „karrigana” Andersena nie zawiodła swoich fanów.  Formacja dowodzona przez znakomitego duńskiego IGL-a całkowicie dominowała swojego oponenta od samego początku. FaZe skutecznie zwodziło defensywę OpTic, dzięki czemu po piętnastu rundach wygrywało aż 12:3. Po tym, co widzieliśmy w pierwszej części meczu trudno było oczekiwać od formacji Óscara „mixwella” Cañellasa niesamowitego comebacku. Do tego ostatecznie nie doszło, a FaZe zwyciężyło 16:3.

Transmisja z turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017 dostępna jest w ESL.TV Polska. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM: FaZe i OpTic wygrywają pierwsze mecze grupy B

Pierwsza runda spotkań w grupie B za nami. Rywalizację na Intel Extreme Masters Oakland 2017 od zwycięstw zaczęli podopieczni FaZe Clanu oraz OpTic Ga...