fot. ESL/Carlton Beener

Czy FaZe przeszkodzi NiP-owi w obronie mistrzostwa IEM Oakland?

Przed nami ukoronowanie ostatnich ostatniego tygodnia zmagań, czyli wielki finał Intel Extreme Masters Oakland 2017! Naprzeciwko siebie staną obrońcy tytułu z Ninjas in Pyjamas oraz będący faworytami dzisiejszego pojedynku pretendenci z FaZe Clanu.

Ninjas in Pyjamas vs FaZe Clan
22:15 (BO5)

Przewidywany skład

Przewidywany skład

Patrik „f0rest” Lindberg Håvard „rain” Nygaard
Christopher „GeT_RiGhT” Alesund Finn „karrigan” Andersen
Richard „Xizt” Landström Nikola „NiKo” Kovač
William „draken” Sundin Ladislav „GuardiaN” Kovács
Fredrik „REZ” Sterner Olof „olofmeister” Kajbjer

Jeszcze przed startem amerykańskiego turnieju mało kto spodziewał się, że NiP będzie w stanie w ogóle włączyć się do walki o tytuł. Miesiąc temu szwedzka formacja kolejny raz spuściła na siebie falę krytyki, odpadając w zamkniętych eliminacjach do ELEAGUE Major Boston 2018. Wcześniej był także nieudany występ na ELEAGUE CS:GO Premier 2017, wobec czego wydawało się, że Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spółka nie mają żadnych szans na ponowne zapewnienie sobie mistrzostwa w Oakland. Okazało się jednak inaczej, a skandynawska piątka, mimo ostatnich niepowodzeń, była w stanie nawiązać do formy, którą udało jej się zaprezentować podczas DreamHack Masters Malmö 2017. Po drodze do decydującego spotkania Ninjas in Pyjamas ograło zresztą nie byle jakie ekipy – słabsze od Szwedów okazało się m.in. Astralis, Cloud9 czy SK Gaming.

Tylko nieco prostszą drogę musieli przejść zawodnicy FaZe. Zwycięzcy ELEAGUE CS:GO Premier 2017 i ESL One New York 2017 po letnich przetasowaniach przebojem wdarli się do absolutnego topu, od którego zaczyna się wymienianie faworytów. Także w Stanach Zjednoczonych podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlströma uchodzili za głównych kandydatów do końcowego sukcesu. No ale nie ma się co dziwić – łatwe wygrane nad OpTic Gaming czy Teamem Liquid mimo wszystko robią wrażenie. Niemniej cieniem na te osiągnięcia kładą się porażka z Gambit Esports czy też męczarnie z Renegades. Tak czy inaczej, mieszany skład wydaje się mieć wszystko, co potrzebne, by dzisiejszej nocy móc wznieść do góry mistrzowskie trofeum. Dopiero co przekonało się o tym Cloud9, które w półfinałowym starciu stanowiło tylko tło dla lepiej dysponowanych rywali.

Także bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia na korzyść FaZe Clanu. Na piętnaście rozegranych w ostatnich miesiącach map, aż trzynaście kończyło się wygraną ekipy Håvarda „raina” Nygaarda. Warto jednak zauważyć, że wszystkie te zwycięstwa odniesione zostały w internecie, natomiast jedyny w tym roku lanowy mecz okazał się szczęśliwszy dla Ninjas in Pyjamas. Szwedzka drużyna ograła dzisiejszych rywali w fazie grupowej DreamHack Masters Malmö 2017, później triumfując zresztą na całej imprezie.

Finałowe starcie pomiędzy Ninjas in Pyjamas i FaZe Clanem rozegrane zostanie w systemie BO5, zaś jego początek zaplanowano na godzinę 22:15. Polskojęzyczną transmisję oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Partnerem transmisji jest Play. Po więcej informacji na temat IEM Oakland 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Caedrel

Caedrel i Sheriff nowymi zawodnikami H2k-Gaming?

Jako że kontrakty większości zawodników profesjonalnych lig dobiegają końca, włodarze organizacji wpadają w szał transferowy. Według portalu Medium po...