fot. ESL/Bart Oerbekke

Liquid i Renegades z awansem na IEM Katowice

Minionej nocy rozegrane zostały zamknięte amerykańskie kwalifikacje do Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018. Awans na zawody, które wystartują za niespełna miesiąc, wywalczyli sobie zawodnicy Teamu Liquid i Renegades.

Josh „jdm64” Marzano i spółka zmagania rozpoczęli od potyczki z compLexity Gaming, która rozstrzygnięta została dopiero po trzech mapach. Na pierwszej lepiej zaprezentowało się coL, ale później wszystko wróciło do normy i ostatecznie 2:1 zwyciężyło Liquid. Później uczestnicy niedawnego Majora podjęli walkę z NRG Esports. Tym razem także potrzeba było trzech map do wyłonienia triumfatora i ponownie z wygranej 2:1 mogli się cieszyć podopieczni Liquid.

Z kolei wywodząca się z Australii formacja Renegades w inauguracyjnej potyczce stanęła w szranki ze Splyce. Ekipa Zechrie’a „XotiCa” Elshaniego wysoko zawiesiła RNG poprzeczkę, ale po trzech mapach i tak zmuszona była do kapitulacji. W meczu o awans ekipa Karlo „USTILO” Pivaca stanęła natomiast naprzeciw podopiecznych Luminosity Gaming. Brazylijczycy, którzy awansowali dzięki wycofaniu się Misfits, nie byli w stanie przeciwstawić się zawodnikom Renegades na żadnej mapie i przegrali 0:2.

Aktualna lista uczestników IEM Katowice 2018 przedstawia się następująco:

Astralis G2 Esports G2 Esports Virtus.pro TyLoo
Cloud9 Ninjas in Pyjamas Team Liquid ORDER
FaZe Clan SK Gaming Renegades

Pięć ostatnich miejsc na zawodach głównych zajmą drużyny, które najlepiej poradzą sobie w zamkniętych europejskich kwalifikacjach oraz zwycięzca Farmskins Championship #2.

IEM Katowice 2018 odbędzie się 27 lutego – 4 marca, a w puli nagród turnieju znajdzie się 500 000 dolarów.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HR pokonuje AGO w kwalifikacjach do SL i-League StarSeries

We wtorkowy wieczór kolejną porażkę zaliczyli gracze AGO Esports. W rozgrywanym w ramach zamkniętych kwalifikacji do 4. sezonu SL i-League StarSeries...