STS
pashaBiceps Virtus.pro
fot. ESL/Patrick Strack

Virtus.pro w finale kwalifikacji do IEM Sydney! Polacy wygrali z G2

Właśnie zakończyły się półfinały zamkniętych kwalifikacji, których nagrodą główną jest bilet na IEM Sydney 2018. Po wczorajszym zwycięstwie z NiP, Polacy z Virtus.pro zagrali z G2 Esports.

Virtus.pro 2 : 1 G2 Esports G2 Esports

(IEM Sydney 2018 – kwalifikacje)
16 11 Mirage 4 7
5 3
5 4 Inferno 11 16
1 5
16 8 Cobblestone 7 10
8 3

Pierwsza runda pistoletowa na Mirage została zgarnięta przez ekipę Filipa „NEO” Kubskiego. Virtus.pro nie zamierzało zaprzestać walki, dopisując na swoje konto trzy kolejne oczka. Po oddaniu przeciwnikowi czterech rund, Polacy w pięknym stylu dokończyli pierwszą część spotkania, wygrywając 11:4. Druga połówka rozpoczęła się od zdobycia przez G2 Esports trzech punktów. Jak się później okazało, nie miało to jednak większego wpływu na ostateczny rezultat, ponieważ nasi rodacy wygrali z w większości francuską formacją 16:7.

Drugą rozgrywaną mapą było Inferno, na którym Polakom ostatnio nie idzie zbyt dobrze. Virtusi rozpoczęli spotkanie od zwycięstwa w rundzie pistoletowej i force. W następnych dwóch potyczkach oddali jednak taką samą liczbę oczek. Remis nie mógł trwać wiecznie. Po chwili G2 prowadziło już wynikiem 11:2, co całkowicie przekreśliło szanse Polaków na korzystny wynik w pierwszej połówce. Odrobienie takiej straty okazało się dla ekipy byaliego niemożliwe. Mimo zwycięstwa w drugiej pistoletówce, polskim zawodnikom nie udało się odrobić strat. Wygrywając 17. rundę, zawodnicy hiszpańskiej organizacji pozbawili środków pieniężnych przeciwników, którzy ulegli w swoim następnym fullu, a następnie przegrali na tej mapie 5:16.

Decydujący był wynik na Cobblestone. Pomimo zwycięstwa G2 Esports w rundzie pistoletowej, Virtus.pro odrobiło straty i wyszło na trzypunktowe prowadzenie. Gdy zawodnicy rosyjskiej organizacji oddali sześć oczek przeciwnikowi, wszystko zapowiadało się na powtórkę z Inferno, gdzie po w miarę dobrym początku, Polacy tracili coraz to kolejne rundy. Tak się jednak nie stało. Po dłuższym czasie prowadzenia wywodzącej się z Francji formacji, rodzimi gracze odpowiedzieli tym samym, zdobywając aż siedem punktów z rzędu. Pojedyncze punkty zdobywane przez G2 nie przeszkodziły naszym rodakom w dojściu do rundy meczowej. Po oddaniu przeciwnikowi jednego punktu, Virtusi wygrali to spotkanie 16:10.

Zwyciężając z G2 Esports, polscy zawodnicy awansowali do wielkiego finału zamkniętych kwalifikacji, którego zwycięzca w maju pojedzie na IEM Sydney 2018. Pojedynek odbędzie się już za kilkanaście minut, a polskojęzyczna transmisja będzie dostępna na oficjalnym kanale ESL.TV.

W zawodach Intel Extreme Masters Sydney 2018, które rozegrane zostaną między 1 a 6 maja w Qudos Bank Arena w Sydney, weźmie udział szesnaście drużyn. W puli nagród znajduje się 250 000 dolarów, a zwycięzca otrzyma połowę tej sumy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
European Masters

Poznaliśmy szczegóły dotyczące wiosennej odsłony European Masters!

Przygotujcie swoje przeglądarki, flagi i najlepsze memy na nowy rozdział rywalizacji w Europie – Riot Games wspólnie z ESL przedstawiają najostrzejsze...