Początek zmagań w ramach Intel Extreme Masters Sydney 2018 to spore rozczarowanie dla kibiców SK Gaming, które niespodziewanie przegrało swój inauguracyjny mecz z TyLoo. Nie najlepiej zaprezentowało się także Astralis, które ograło NRG Esports dopiero po dogrywce.

Mimo wszystko mniejszą niespodzianką wydaje się być przegrana drużyny SK, która już od pewnego czasu regularnie zawodzi i w żaden sposób nie potrafi nawiązać do fantastycznej formy, którą prezentowała jeszcze kilka miesięcy temu. Kryzys rywali skrzętnie wykorzystali Azjaci z TyLoo, którzy na Mirage'u zdołali odrobić stratę z pierwszej połowy i doprowadzić ostatecznie do dogrywki. W overtimie Gabriel "FalleN" Toledo i jego koledzy nie mieli już żadnych szans z orientalnym oponentem, który zgarnął aż cztery punkty, oddając przy tym zaledwie jeden.

Dodatkowe rundy potrzebne były również w spotkaniu Astralis z NRG. Jeszcze przed startem tego pojedynku Duńczycy, którzy niedawno mogli świętować triumf podczas DreamHack Masters Marseille 2018, uważani byli za głównych faworytów także na australijskiej imprezie. Jednakże ich pierwszy przeciwnik mógł ostudzić nieco te nastroje, zwłaszcza z uwagi na fakt, że ekipa Damiana "dapsa" Steele'a była naprawdę bliska wygranej. Ostatecznie gracze z Ameryki Północnej pozwolili wytrącić sobie zwycięstwo z rąk, ale i tak wcześniej napędzili oni Skandynawom naprawdę sporego stracha.

W pozostałych meczach obyło się bez zaskoczeń. Po pierwsze punkty w zdecydowany sposób sięgnęła bowiem reszta czołówki, a największe lanie swoim rywalom zafundowali gracze FaZe Clanu. Naszpikowany gwiazdami zepół rozgromił 16:4 reprezentujące gospodarzy ORDER i jest o krok bliżej gry w play-offach. Również mistrzowie pierwszego w tym roku Majora z Cloud9 nie mieli litości dla jednego z australijskich kopciuszków i bez większych problemów ograli Grayhound Gaming 16:6.

Komplet dotychczasowych wyników prezentuje się następująco:

1 maja
04:00 FaZe Clan 16:4 ORDER Inferno
04:00 Legacy Esports 9:16 Renegades Mirage
05:10 Cloud9 16:6 Grayhound Gaming Mirage
05:10 TyLoo 19:16 SK Gaming Mirage
06:20 mousesports 16:6 B.O.O.T-dream[S]cape Mirage
06:20 NRG Esports 17:19 Astralis Cache

Pierwszą serię spotkań zakończą pojedynki pomiędzy Fnatic a Chiefs eSports Club oraz G2 Esports a MVP PK. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Sydney 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.