fot. ESL/Helena Kristiansson

ESL ustosunkowało się do kwestii SK i Não Tem Como

Od pewnego czasu mówi się, że SK Gaming, które może niebawem rozstać się ze swoim dotychczasowym składem CS:GO, zamierza przejąc zawodników Não Tem Como. Co więcej, niektóre źródła twierdziły, że kontrakty z nowymi graczami zostały już podpisane, co mogłoby jednak stanowić pewnego rodzaju problem.

Wszystko z powodu przepisów, które zabraniają jednemu podmiotowi posiadania na danej imprezie więcej niż jednej drużyny. A tymczasem już podczas ESL One Belo Horizonte 2018 zobaczymy zarówno SK, jak i NTC, co stanowiłoby oczywiste pogwałcenie regulaminu. Nic więc dziwnego, że wezwani do tablicy włodarze ESL postanowili zabrać w tej sprawie głos, wyjaśniając tym samym wszelkie niedopowiedzenia.

W rozmowie z serwisem HLTV Jonas „bsl” Alsaker Vikan, który pełni w firmie jedną z funkcji dyrektorskich, zapewnił, że nie ma mowy o żadnym konflikcie interesów, gdyż obie formacje pojawią się w Brazylii jako dwa niezależne od siebie podmioty. Wobec tego nic nie stoi na przeszkodzie, by mogły one ze sobą rywalizować. Wobec tego nie powinniśmy spodziewać się żadnych nagłych przetasowań w gronie uczestników, gdyż wszystko wydaje się być załatwione zgodnie z zaleceniami.

W tych okolicznościach możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy mówi, że niedawne informacje, jakoby SK zakontraktowało już graczy Não Tem Como, nie miały nic wspólnego z prawdą, a do ewentualnych konkretów doszłoby dopiero po zakończeniu ESL One. Jest jednak i druga opcja, która pozwala domniemywać, że jeszcze przed startem imprezy w stanie Minas Gerais niemiecka organizacja pożegna swój obecny zespół, by móc oficjalnie ogłosić pozyskanie NTC.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie drużyny z awansem do głównego etapu CS:GO OMEN by HP

Za nami pierwszy turniej kwalifikacyjny do internetowych zawodów CS:GO OMEN by HP. Zainteresowane drużyny walczyły o dwa miejsca dające awans do fazy...