STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

G2 ogłasza skład na finały ECS: powrót shoxa, NBK- i apEX na ławce

Publikowane od kilku tygodni plotki znalazły wreszcie swój finał – Richard „shox” Papillon powraca do składu G2 Esports. Francuski zawodnik wystąpi już na lanowych finałach 5. sezonu ligi ECS, a wraz z nim w ekipie pojawią się również Edouard „SmithZz” Dubourdeaux oraz Kevin „Ex6TenZ” Droolans. Oznacza to, że w drużynie zabraknie miejsca dla Nathana „NBK-” Schmitta i Dana „apEXa” Madesclaire’a.

Na zmiany zanosiło się już od dłuższego czasu, a plotki wzmogły się jeszcze, gdy ogłoszono, że testowany od kilku tygodni Óscar „mixwell” Cañellas otrzymał dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu. Kolejnymi „ofiarami” przebudowy mieli być NBK- i apEX, którym nie w smak był powrót shoxa. Przypomnijmy, że 26-latek wylądował na ławce rezerwowych na początku marca, gdy chciał przeprowadzić w składzie rewolucję kadrową. Zresztą, wiele wskazuje, że ostatecznie i tak do niej dojdzie, ale dopiero teraz.

Wraz z Papillon przywrócony został Edouard „SmithZz” Dubourdeaux, jednakże już nie w roli tenera, ale zawodnika. Ostatnie wolne miejsce zajmie natomiast powracający do G2 Kévin „Ex6TenZ” Droolans, którzy podczas zbliżających się londyńskich zawodów pełnić będzie rolę zmiennika i jednocześnie także prowadzącego. Belg miał już okazję reprezentować barwy organizacji między lutym a kwietniem 2016, a do lutego tego roku związany był z Teamem LDLC.com.

Ten nowy skład to nowy krok w naszym procesie decyzyjnym i cieszę się, że będę mógł pracować z tymi zawodnikami podczas najbliższego weekendu w Londynie – przyznał w oświadczeniu trener ekipy, Jérôme „NiaK” Sudries. – Jednocześnie apEX oraz NBK- zostają przesunięci na ławkę i chciałbym im bardzo podziękować za całą pracę oraz energię, którą włożyli w tę drużynę przez ostatnie kilka miesięcy. Korzystając z okazji chciałbym też podkreślić ogromny profesjonalizm naszych graczy, który pokazywali od samego początku tego procesu zmian. To dla nas krok kolejny, ale jeszcze nie ostateczny, gdyż nasze długoterminowe plany ogłosimy przed startem ESL One Cologne 2018 – dodał.

Wobec tego skład G2 Esports na lanowe finały ECS Season 5 będzie prezentować się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Alexandre „bodyy” Pianaro
  • Edouard „SmithZz” Dubourdeaux
  • Kévin „Ex6TenZ” Droolans – zmiennik
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

snatchie i cała reszta – statystyki Polaków podczas StarSeries i-League Season 5

Za nami już emocje związane ze StarSeries i-League Season 5. Kijowska impreza była pierwszym od naprawdę dawna tak prestiżowym turniejem, na którym da...