Virtus.pro StarLadder byali
fot. StarLadder

Co nas czeka w świecie CS-a, czyli harmonogram turniejów na czerwiec

W najbliższych tygodniach będziemy świadkami wielu ciekawych wydarzeń na scenie CS:GO. Po rozpoczynających się za kilka dni finałach 5. sezonu ligi ECS przyjdzie czas na sześć kolejnych turniejów. Co ciekawe, aż w czterech z nich zagra co najmniej jedna polska ekipa. Będzie więc co oglądać!

Utworzyliśmy dla was przewodnik, w którym krótko i zwięźle przedstawimy nadchodzące imprezy.


finały ECS Season 5

Pierwszym większym czerwcowym turniejem będą światowe finały ligi ECS, w których wezmą udział po cztery najlepsze ekipy z Europy i Ameryki. Od 8 do 10 czerwca o cześć z puli 660 tysięcy dolarów powalczą takie potęgi jak Liquid czy FaZe Clan, a także wschodzące gwiazdy pokroju zawodników NRG.

Astralis Cloud9 FaZe Clan Fnatic
G2 Esports Team Liquid Luminosity Gaming NRG Esports

Moche XL Esports

W przerwie między zmaganiami światowej czołówki w Lizbonie odbędzie się turniej nieco mniejszej rangi, który szczególnie powinien zainteresowań polskich kibiców, gdyż swój lanowy debiut w barwach Temp Storm zaliczy na nim Paweł „innocent” Mocek. Polak wraz ze swoimi kolegami powalczy o uszczknięcie jak największej części łącznej puli nagród o wartości 50 tysięcy dolarów.

HellRaisers Movistar Riders Quantum Bellator Fire
SK Gaming Tempo Storm

ESL One Belo Horizonte

Miesiąc przed legendarnym ESL One Cologne odbędzie się inny przystanek zawodów z tego cyklu. W Belo Horizonte, pomiędzy 13 a 17 czerwca, osiem ekip ze światowej czołówki zawalczy o nagrodę z puli 200 tysięcy dolarów.

BIG FaZe Clan Team Liquid mousesports
Não Tem Como SK Gaming Space Soldiers Torqued

kwalifikacje do Games Clash Masters

Kolejnym czerwcowym wydarzeniem będą pierwsze lanowe zamknięte kwalifikacje do Games Clash Masters. Od 13 do 14 czerwca będą odbywać się pojedynki w ramach grupy A, a jej zwycięzca otrzyma bilet do Gdyni na finały tej imprezy. Mecze w ramach kolejnych koszyków zostaną rozegrane w nadchodzących miesiącach.

Skład grupy A przedstawia się na ten moment następująco:

AGO Esports PACT PRIDE

Do wyżej wymienionych drużyn dołączy jeszcze jedna wyłoniona w otwartych kwalifikacjach.


CS:GO Asia Championships

CS:GO Asia Championships jest pierwszą opisywaną przez nas imprezą, na której wystąpią Polacy. Od 14 do 18 czerwca reprezentanci Virtus.pro będą grać przeciwko zarówno formacjom mocnym w Azjii, jak TyLoo czy MVP PK, oraz z bardzo dobrymi europejskimi zespołami jak NiP czy Na`Vi, które triumfowało podczas StarSeries i-League Season 5. Ekipy biorące udział w tym wydarzeniu będą miały do podziału 300 tysięcy dolarów.

Team EnVyUs Heroic MVP PK Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas TyLoo VG.FlashGaming Virtus.pro

Good Game League 2018

Kolejnym odbywającym się w czerwcu turniejem są poznańskie finały GG League, w których od 16 do 17 czerwca dwanaście polskich i zagranicznych zespołów zawalczy o cześć pieniędzy z puli 100 tysięcy złotych. Na scenie na stadionie INEA zobaczymy między innymi Team Kinguin, PACT, x-kom team czy ostatnio bardzo dobrze spisujące się Fragsters.

ALTERNATE aTTaX Codewise Unicorns Fragsters Illuminar Gaming
Team Kinguin PACT Pompa Team PRIDE
Valiance & Co Vex.eSport Windigo Gaming x-kom team

DreamHack Open Summer 2018

W tym samym czasie co GG League 2018 i CS:GO Asia Championships będzie trwał kolejny przystanek cyklu DreamHack Open. Od 16 do 18 czerwca, osiem drużyn, w tym polskie AGO Esports, zawalczy w szwedzkim Jönköping o cześć z kwoty 100 tysięcy dolarów. Naszym rodakom nie będzie łatwo sięgnąć po trofeum, gdyż prócz nich w grze uczestniczyć będą m.in. GODSENT, Renegades czy North, z którym biało-czerwoni przegrali w ćwierćfinale StarSeries i-League Season 5.

AGO Esports compLexity Gaming Gambit Esports GODSENT
The Imperial North OpTic Gaming Renegades

Polska Liga Esportowa Sezon 3

Ostatnim większym turniejem odbywającym się w czerwcu będą finały Polskiej Ligi Esportowej. Cztery ekipy, które najlepiej sobie poradzą w internetowych rozgrywkach, awansują na lana w Kielcach. Impreza potrwa od 23 do 24 czerwca. Obecnie jedynym pewnym udziału w tym wydarzeniu zespołem jest Team Kinguin. Na triumfatora będzie czekała nagroda główna w postaci 46 tysięcy złotych.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Transferowa karuzela nad Wisłą – maj 2018

To, że stabilizacja jest dla większości polskich drużyn słowem obcym, wydaje się być raczej oczywistością. Niemalże każdego tygodnia w social media za...