Za nami pierwszy półfinał CS:GO Asia Championships 2018, podczas którego nasi rodacy z Virtus.pro zmierzyli się z zawodnikami TyLoo. Rodzima ekipa bez większych problemów pokonała przeciwników, nie tracąc żadnej mapy.

Virtus.pro 2 : 0 TyLoo

(CS:GO Asia Championships – półfinał)
16 9 Mirage 6 13
7 7
16 10 Train 5 8
6 3
 Cache 

Virtus.pro rozpoczęło swoją przygodę w półfinale od odebrania rywalom czterech pierwszych rund na Mirage'u. Ci nie pozostawali Polakom dłużni i konsekwentnie odrabiali część poniesionych strat, przez co pierwsza połowa zakończyła się korzystnym dla biało-czerwonych wynikiem 9:6. Po zamianie stron prowadzenie VP zaczęło jednak maleć, aż w końcu TyLoo wyszło na dwupunktowe prowadzenie. Filip "NEO" Kubski i spółka nie zamierzali się jednak łatwo poddać i bez oddania kolejnego oczka zwyciężyli na pierwszej mapie 16:13.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na wybranego przez Virtusów Traina. Na tej lokacji, mimo problemów w pierwszych rundach, ekipa Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego na półmetku prowadziła aż pięcioma rundami! Mimo że po stronie antyterrorystów nadwiślańscy gracze ponownie przegrali pistoletówkę i utracili dwa kolejne oczka, bez problemu doprowadzili oni do kolejnego zwycięstwa, awansując tym samym do wielkiego finału tych zawodów.

Harmonogram pozostałych dzisiejszych spotkań rozgrywanych w ramach CS:GO Asia Championships 2018 prezentuje się następująco:

18 czerwca

Półfinał #2

7:40 Natus Vincere vs Team EnVyUs
BO3

Wielki finał

12:00 Virtus.pro vs TBD
BO3

Powyższe spotkania wraz z angielskim komentarzem będzie można oglądać na oficjalnym kanale PGL na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej.