STS
Kinguin
fot. ESL

Dziś ostatni dzień ZOTAC Cup Europe, Kinguin wciąż walczy o grę na światowych finałach

Walka o jeden bilet na światowe finały ZOTAC Cup Masters 2018 trwa. W gronie kandydatów pozostały już tylko cztery formacje, a wśród nich polski Team Kinguin, który wczoraj nie miał większych problemów z przypieczętowaniem swojego awansu do play-offów europejskich eliminacji.

Wiktor „TaZ” Wojtas wraz z kolegami w fazie grupowej ponieśli tylko jedną porażkę, dzięki czemu w swoim zbiorze zajęli drugie miejsce. Już w półfinale trafią jednak na prawdopodobnie najtrudniejszego jak dotychczas rywala, gdyż naprzeciwko nich stanie The Imperial. Międzynarodowy skład od dłuższego czasu ugruntowuje swoją pozycję na międzynarodowej scenie, a kilka tygodni temu mógł nawet świętować triumf podczas DreamHack Open Summer 2018. Nie da się więc nie zauważyć, że to wcale nie Polacy będą faworytami dzisiejszego starcia.

W drugiej parze zobaczymy natomiast dwójkę półfinalistów poznańskiego Good Game League 2018. Niemniej już w Mediolanie lepiej radzi sobie Valiance & Co, które pod wodzą nowego szkoleniowca pokonało zarówno Kinguin, jak i Não Tem Como, kończąc tym samym pierwszy etap zawodów bez porażki. Nieco mniej szczęścia miało Windigo Gaming, gdyż musiało ustąpić pola wspomnianemu już Imperial. Bułgarów usprawiedliwia jednak fakt, że do Włoch przyjechali ze zmiennikiem.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

24 czerwca
13:00 The Imperial vs Team Kinguin BO3
16:00 Valiance & Co vs Windigo Gaming BO3
19:00 wielki finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału NVIDIA GeForce na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskich finałów ZOTAC Cup Masters 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

compLexity i NRG z awansem na amerykańskiego Minora

Trwają północnoamerykańskie eliminacje do Americas Minor Championship 2018. Mimo że przed nami jeszcze jeden dzień zmagań to już teraz poznaliśmy dwie...