MIBR
fot. ESL/Bart Oerbekke

ESL One Cologne: MIBR lepsze od North. Duńczycy nie zagrają w play-offach

Za nami pierwsze dzisiejsze spotkanie rozgrywane w ramach ESL One Cologne. North zawalczyło w nim z MIBR o możliwość dalszej gry na tym wydarzeniu. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła w nim brazylijsko-amerykańska ekipa.

North 1 : 2 MIBR

(ESL One Cologne – 2. runda drabinki przegranych grupy A)
16 12 Mirage 3 14
4 11
9 4 Overpass 11 16
5 5
12 9 Inferno 6 16
3 10

Pierwsza połówka gry na Mirage’u przebiegła pod całkowitą dominacją North. Duńczycy przed zamianą stron ulegli tylko trzy razy – w siódmej, dziewiątej i czternastej rundzie. W drugiej części spotkania sytuacja odwróciła się o 180 stopni. MIBR wprawdzie przegrał w pistoletówce, lecz chwilę później Brazylijczycy i Amerykanin zaczęli odrabiać straty. Ekipa Ricarda „boltza” Prassa była już odległa o tylko jedno oczko od dogrywki, gdy po raz ostatni zapunktowali Europejczycy i wygrali tym samym na tej mapie.

W pierwszej części starcia na Overpassie, przez cały czas mogliśmy obserwować prowadzenie zawodników MIBR. Fernando „fer” Alvarenga i spółka rozpoczęli grę od zgarnięcia trzech punktów. W kolejnych rundach ekipa Marcelo „coldzery” Davida tylko powiększała swoją przewagę. Sytuacja graczy North pogorszyła się jeszcze bardziej po zamianie stron, gdy ich przeciwnicy zgarnęli trzy kolejne oczka. Odrobienie dziesięciu punktów straty było już praktycznie niemożliwe. Mimo że Daniel „mertz” Mertz i spółka pokonali swoich rywali jeszcze pięć razy, przegrali oni pojedynek na drugiej mapie.

Spotkanie na Inferno rozpoczęło się od zgarnięcia przez MIBR trzech oczek. W dalszej części pierwszej połówki zawodnicy brazylijskiej organizacji podwoili tą liczbę, przed zamianą stron tracąc do rywali trzy punkty. Druga pistoletówka wpadła na konto graczy North. Była to jedna z ostatnich rund zdobytych w tym spotkaniu przez Duńczyków. Podczas gdy później Jake „Stewie2K” Yip wraz z kolegami pokonał przeciwników aż dziesięć razy, oni zdołali zrobić to tylko dwukrotnie, co nie wystarczyło do odniesienia sukcesu na tej mapie.

Już za moment odbędą się kolejne mecze ESL One Cologne. W pierwszej z nich o bezpośredni awans do półfinału G2 Esports zmierzy się z Astralis, w drugiej zaś ENCE eSports stanie w szranki z Natus Vincere, a zwycięzca tego spotkania awansuje do ćwierćfinału.

Transmisja wybranych meczów wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Zapraszamy również do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie więcej informacji na temat wyników, uczestników czy terminarza tych zawodów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe emocje w najlepszym wydaniu – rusza 17. sezon ESL Mistrzostw Polski

Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends to tytuły, które na pewno zobaczymy podczas nowego, 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Pula nagród...