Szpero Kinguin Clash of Nations
fot. ESL

AGO znalazło następcę snatchiego – SZPERO dołącza do drużyny!

Tak jak nie dziwił transfer Michała „snatchiego” Rudzkiego do Virtus.pro, tak zaskoczeniem nie jest też wybór następcy 20-latka, którym okazał się Grzegorz „SZPERO” Dziamałek. Zawodnik, który przez ostatnie kilka miesięcy pełnił rolę rezerwowego w Teamie Kinguin, dziś oficjalnie zasilił szeregi AGO Esports, wraz z którym przystąpi m.in. do kolejnego sezonu ESL Pro League.

Tym samym dla SZPERA kończy się okres sporej niepewności, w trakcie którego kilkukrotnie wstawał, a potem ponownie siadał na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że problemy 27-latka zaczęły się wraz z początkiem 2018 roku, gdy włodarze Kinguin postanowili wprowadzić do drużyny dwóch portugalskich graczy. Wówczas dla Dziamałka zabrakło miejsca i ten stan rzeczy nie zmienił się nawet pomimo kolejnej przebudowy składu, w której brał udział sprowadzony z VP Wiktor „TaZ” Wojtas. Niechciany w TK zawodnik nie zamierzał wobec tego siedzieć bezczynnie.

Szybko utworzył on projekt adwokacik, który zbierał wokół siebie kilka osób pozostających bez stałego zatrudnienia. I nieoczekiwanie sklejona tak ekipa zdołała najpierw awansować do Polskiej Ligi Esportowej, a potem zajęła także miejsce uprawniające ją do startu w play-offach. Koniec końców SZPERO i jego koledzy sięgnęli po triumf, pokonując w finale faworyzowane AGO. Tego dokonali jednak już pod banderą tomorrow.gg, które wyciągnęło do drużyny pomocną dłoń, wypożyczając Dziamałka na cały miesiąc. Niemniej w końcu 27-letni snajpier musiał powrócić do Kinguin, gdzie ponownie czekała na niego głęboka rezerwa.

Ratunek przyszedł dopiero teraz – AGO musiało bowiem bardzo szybko zapełnić lukę powstałą w wyniku odejścia snatchiego do Virtus.pro i nie da się ukryć, że SZPERO był najlogiczniejszym wyborem. Trudno byłoby ESL Mistrzom Polski znaleźć w kraju innego sprawdzonego już na wysokim poziomie AWP-era, który mógł być skłonny do zmiany barw klubowych. A były już gracz TK wszystkie te wymagania spełniał, dlatego też to właśnie on przejmie dopiero co zwolniony fotel i wraz z drużyną powalczy o obronę krajowego czempionatu.

Cieszę się niezmiernie z dołączenia do AGO SZPERA – przyznał dyrektor generalny organizacji, Jakub Szumielewicz. – Jest to bardzo przemyślane posunięcie, jakie zapewni drużynie nie tylko wysoki poziom umiejętności, ale również duże doświadczenie i co równie ważne wysoki, a jeśli nie wyższy głód zwycięstwa. Grzegorz to utalentowany zawodnik o dużym szacunku na scenie i wysokiej rozpoznawalności w mediach oraz dobrej reputacji, a więc w pełni godzien noszenia barw klubowych Jastrzębi – dodał.

W tej sytuacji skład AGO Esports prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Mateusz „TOAO” Zawistowski
  • Tomasz „phr” Wójcik
  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Mikołaj „miNirox” Michałków – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite Fun League Polska

Dziś startuje 2. kolejka Fortnite Fun League DUO Pro

Równo tydzień temu rozpoczęły się zmagania w ramach Fortnite Fun League Polska DUO Pro, w których biorą udział najlepsi zawodnicy najpopularniejszej g...