Taz
fot. ESL

Izako Boars urywa punkty Kinguin w ESL MP!

Team Kinguin i Izako Boars zmierzyły się w ostatnim dwumeczu pierwszego tygodnia 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Koniec końców obie ekipy zdobyły po trzy punkty.

Team Kinguin
10 : 16 Izako Boars

(ESL Mistrzostwa Polski S17 – 1. tydzień)
10 10 Train 5 16
0 11

Nikt nie miał wątpliwości – do tego pojedynku w roli faworyta przystępowali zawodnicy Teamu Kinguin, którzy nie dość, że uważani są za bardziej doświadczonych, to dodatkowo przebywają aktualnie na bootcampie. Z początku faktycznie widać było przewagę Pingwinów. Podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego pewnie grali w defensywie dominując od początku Dziki i wypracowując sobie coraz większą przewagę. Na półmetku TK prowadził pięcioma punktami.

Po tym, co widzieliśmy w pierwszej części trudno było zakładać, że druga część wyglądać będzie tak, jak wyglądała w rzeczywistości. Zawodnicy Piotra „Izaka” Skowyrskiego wzięli się w garść i po stronie broniącej byli nie do zatrzymania. Sami co rundę eliminowali  oponentów, przybliżając się sukcesywnie do zwycięstwa. To w końcu nadeszło, a jednym z jego autorów jest bez wątpienia Piotr „Nawrot” Nawrocki, który na Trainie spisywał się znakomicie.

Izako Boars
14 : 16 Team Kinguin

(ESL Mistrzostwa Polski S17 – 1. tydzień)
14 8 Overpass 7 16
6 9

Jeszcze na początku Overpassa świetnie radziły sobie Dziki, które potrafiły znaleźć najsłabszy punkt Pingwinów i właśnie tam skutecznie uderzyć. Z upływem czasu IB opadało z sił, a szczególnie słabo prezentowało się, gdy Kinguin nie posiadało pełnego wyposażenie. Jak się później okazało, strata tych punktów była dla zespołu Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka szczególnie bolesna, bo w ostatecznym rozrachunku prowadził on na półmetku tylko 8:7.

Druga połówka była równie interesująca i zacięta. To jedna, to druga strona starała się dyktować warunki, co sprawiało, że sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. O tym, kto wygrywał daną rundę bardzo często decydowały błędy własne, których tym razem było naprawdę wiele. Losy meczu ważyły się do samego końca, ale ostatecznie to Pingwiny sięgnęły po zwycięstwo.

Wszystkie mecze 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji na temat tej edycji zawodów w CS:GO zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Furlan AGO IEM Katowice

ESL MP: AGO Esports zwycięskie w pojedynku z PRIDE

W drugim pojedynku dzisiejszych zmagań w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski PRIDE podjęło AGO Esports. Swój pierwszy dzień Jastrzębie kończą z ko...