Snax mousesports
fot. ESL/Carlton Beener

mousesports dwukrotnie przegrywa z Astralis w ESL Pro League

Zmiana na szczycie tabeli europejskiej dywizji ESL Pro League. W fotelu lidera zasiadło duńskie Astralis, które dwukrotnie pokonało mousesports. Mimo słabego występu ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego także utrzymała się w górnej części zestawienia.

mousesports 13 : 16 Astralis

(ESL Pro League – 1. tydzień)
13 8 Train 7 16
5 9

Pierwsza część meczu była niezwykle wyrównana, a żadna z drużyn nie umiała na stałe przejąć inicjatywy. Ostatecznie przez zmianą stron z minimalnego prowadzenia mogli cieszyć się triumfatorzy ESL One New York, którzy zaprezentowali nam kilka skutecznych natarć. Po przerwie obraz gry się nie zmienił i obie formacje wciąż toczyły zaciętą walkę. Taki stan rzeczy utrzymał się do samej końcówki spotkania, w której Astralis uzyskało nieznaczną przewagę ekonomiczną. Liderzy rankingu HLTV nie wypuścili z rąk tak dobrej okazji na zakończenie mapy i zapewnili sobie zwycięstwo na Trainie.

Astralis 16 : 11 mousesports

(ESL Pro League – 1. tydzień)
16 11 Inferno 4 11
5 7

O ile w trakcie pierwszej batalii nie mogliśmy narzekać na brak emocji, to początek rywalizacji na Inferno była znacznie bardziej jednostronny. Astralis od rundy pistoletowej kontrolowało przebieg gry i oddawało swoim przeciwnikom tylko pojedyncze punkty. Spora w tym zasługa Nicolaia „device’a” Reedtza, który raz za razem odnotowywał trafienia otwierające starcia. Podopieczni Sergeya „lmbt” Bezhanova przebudzili się ze swojego letargu dopiero pod koniec pierwszej połowy i nieco zmniejszyli poniesione wcześniej straty. Dzięki wygranej pistoletówce Myszy kontynuowały swój marsz po wyrównanie i zbliżyły się do swoich rywali na dystans tylko jednego oczka. Wtedy Astralis wrzuciło jednak wyższy bieg i po zainkasowaniu czterech rund z rzędu dokończyło dzieła zniszczenia.

Piątkowy wieczór obfitował będzie w spotkania rozgrywane w ramach europejskiej dywizji ESL Pro League. W akcji zobaczyć będziemy mogli między innymi AGO Esports, które podejmie dziś Heroic oraz FaZe Clan. Transmisja z tych pojedynków dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej szczegółów dotyczących zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vodafone Giants

Oficjalnie: Giants Gaming poza EU LCS

To co kilka dni temu było jeszcze zwykłą plotką, dziś zostało potwierdzone. Giants Gaming po łącznie czterech latach walki o mistrzostwo EU LCS dzisia...