IEM Katowice
fot. ESL/Bart Oerbekke

Poznaliśmy szczegóły kwalifikacji do Minorów przed IEM Katowice 2019

Do Intel Extreme Masters Katowice 2019 pozostało jeszcze sporo czasu, lecz organizatorzy już teraz ogłosili szczegóły otwartych i zamkniętych kwalifikacji do Minorów dla wszystkich regionów świata. Pierwsze mecze eliminacyjne dla drużyn z Europy rozpoczną się już w październiku, a ostatnie zobaczymy w grudniu.

ESL ujawniło ponadto, że nie zobaczymy bezpośrednich zaproszeń do Minorów, w związku z czym każdy zespół będzie musiał samodzielnie przebrnąć przez cały proces, który doprowadzi go do przedsionka Majora. Winstrike i mousesports – drużyny które odpadły z Fazy Nowych Legend z bilansem 0:3 będą miały jednak zagwarantowane miejsce w odpowiednich dla swojego regionu zamkniętych kwalifikacjach do Minora.

W zamkniętym turnieju eliminacyjnym połowa drużyn zostanie zaproszona przez organizatorów. Zaproszenia zostaną wysłane w tym tygodniu, a formacje które je otrzymają zostaną ujawnione na początku kolejnego. Ponadto już za tydzień zostaną przedstawione oficjalne zasady i informacje o formacie turnieju. Organizatorzy udostępnią również oficjalne strony, na których będzie można się zapisać do udziału w zawodach.

W europejskim Minorze weźmie udział osiem najlepszych ekip z zamkniętych kwalifikacji. Przed drugimi z wymienionych zawodów zostaną rozegrane cztery otwarte eliminacje, z których do kolejnego etapu awansują po dwie najlepsze drużyny. Amerykańska edycja wydarzenia została rozbita na dwa kontynenty – Amerykę Północną i Południową. Z pierwszego regionu do Minora awansują dwie formacje, natomiast w otwartej części turnieju weźmie udział osiem ekip. Na północnym kontynencie w zamkniętych kwalifikacjach zawalczy łącznie szesnaście zespołów, a sześć zobaczymy w kolejnym etapie eliminacji.

Poniżej zamieściliśmy daty europejskiej części kwalifikacji:

  • 22-23 października 2018 – Otwarte kwalifikacje #1
    29-30 października 2018 – Otwarte kwalifikacje #2
  • 10-12 listopada 2018 – Otwarte kwalifikacje #3
    24-25 listopada 2018 – Otwarte kwalifikacje #4
  • Wtorek, 11 grudnia 2018 – 1. dzień zamkniętych kwalifikacji
    Środa, 12 grudnia 2018 – 2. dzień zamkniętych kwalifikacji

Dodatkowo Michał Blicharz – Vice President ds. Pro Gamingu w ESL poinformował na swoim Twitterze, że podobnie jak podczas FACEIT Major, wszystkie Minory odbędą się w Katowicach. Rozwiązanie to pomoże zapobiec problemom z rezygnacją zespołów z głównej części zawodów ze względu na brak otrzymanej wizy.

Szczegóły i daty kwalifikacji dla wszystkich pozostałych regionów znajdziecie na oficjalnej stronie IEM Katowice 2019.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kinguin

Kinguin i Liquid ostatnimi drużynami zaproszonymi na SuperNova CS:GO Malta

Organizatorzy SuperNova CS:GO Malta ogłosili dziś ostatnie dwie drużyny, które wezmą udział w nadchodzącym wydarzeniu. Do takich zespołów jak Virtus.p...