fot. ESL/Adam Łakomy

TOAO: Wkrótce znów chciałbym grać… Pytanie tylko z kim i dla kogo

Bardzo dużo komentarzy fanów i znawców polskiego Counter-Strike’a wywołała decyzja AGO Esports o zaproszeniu na okres próbny Kacpra „kap3ra” Słomy. Informacja, która przez kilka godzin była jedynie plotką, w końcu została potwierdzona przez samego zainteresowanego oraz przez jego nową drużynę. Głos w całej sprawie zabrał finalnie także Mateusz „TOAO” Zawistowski, który wylądował na ławce rezerwowych.

22-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował to, co wydarzyło się w piątkowe popołudnie. Zawistowski w swojej wypowiedzi zaznacza, że zmiany w drużynie wisiały w powietrzu. Zauważa, że w grze AGO widać było pewien zastój, czego dowodem były na pewno nieudane finały ESL Mistrzostw Polski czy przegrany finał ESL Pro European Championship. Mimo wszystko TOAO jest nastawiony pozytywnie i cieszy się na myśl o tymczasowym odpoczynku od gry drużynowej.

Zawodnik, który do Jastrzębi dołączył w lipcu 2017 wraz z trójką obecnych graczy polskiej piątki, życzy jak najlepiej swoim kolegom. Jak sam twierdzi, do powrotu na właściwe tory AGO brakuje niewiele, a właśnie ta jedna zmiana w składzie może okazać się kluczowa dla dalszych losów podopiecznych Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa. Przyszłość Zawistowskiego na razie stanęła jednak pod znakiem zapytania. Młody gracz planuje teraz wykorzystać czas na odpoczynek i zebranie sił na nachodzące wyzwania. Rozbrat z CS-em najprawdopodobniej nie potrwa za długo. Sam zawodnik w poście pisze bowiem: „Wkrótce znów chciałbym grać… Pytanie tylko z kim i dla kogo”.

Najbliższe tygodnie pokażą czy decyzja włodarzy AGO nie była zbyt pochopna i czy czasem nie trzeba będzie z podkulonym ogonem ponownie zwrócić się z prośbą o pomoc do człowieka, który był jednym z fundamentów, na bazie których zbudowano czołową polską piątkę.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
w0xic hr

HellRaisers dołącza do G2 na liście uczestników PLG Grand Slam

Znamy już drugi skład, który pojawi się na Power League Gaming Grand Slam. Do G2 Esports dołączyło bowiem HellRaisers, które także otrzymało bezpośred...