BIG tabsen
fot. ESL/Bart Oerbekke

BIG wiceliderem europejskiej dywizji ESL Pro League

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach europejskiej dywizji ósmego sezonu ESL Pro League. Wczorajszy wieczór do udanych bez wątpienia zaliczyć mogło BIG, które zanotowało trzy wygrane i tylko jedną porażkę. Dzięki dobrym wynikom brytyjsko-niemiecki zespół awansował aż na drugie miejsce w tabeli.

Formacja Johannesa „tabseNa” Wodarza najpierw dwukrotnie pokonała mousesports, a następnie na Trainie z łatwością rozprawiła się z Fnatic. Szwedzi zdołali jednak zrehabilitować się za wcześniejszą klęskę zwycięstwem na kolejnej mapie, choć udało im się tego dokonać dopiero po dwóch dogrywkach. Piątka Simona „twista” Eliassona wcześniej musiała jednak dwa razy uznać wyższość Natus Vincere.

Podziałem punktów z kolei zakończyła się batalia G2 Esports i North. Znacznie bliżej dwóch triumfów byli Duńczycy, ale ostatecznie w końcówce Nuke’a ulegli swoim rywalom z Europy Zachodniej. W kolejnym dwumeczu zgodnie z oczekiwaniami Astralis bez problemów poradziło sobie z Heroic i umocniło się na pozycji lidera całych rozgrywek. Zgoła inaczej wygląda sytuacja FaZe Clanu, który niespodziewanie dwa razy poległ w starciu z HellRaisers. Ekipa Finna „karrigana” Andersena nie może sobie już pozwolić na kolejne wpadki, jeśli pragnie spokojnie zdobyć przepustkę na finały lanowe w Odense.

Tak wygląda komplet wyników wczorajszych spotkań:

19 października
17:00 Natus Vincere 22:20 Fnatic Fnatic Overpass
17:00 BIG 19:16 mousesports Dust2
18:05 Fnatic Fnatic 11:16 Natus Vincere Inferno
18:05 mousesports 9:16 BIG Inferno
19:15 G2 Esports G2 Esports 8:16 North Inferno
19:15 BIG 16:5 Fnatic Fnatic Train
20:20 North 13:16 G2 Esports G2 Esports Nuke
20:20 Fnatic Fnatic 22:19 BIG Overpass
21:30 Heroic 5:16 Astralis Dust2
21:30 HellRaisers 19:17 FaZe Clan Overpass
22:35 Astralis 16:9 Heroic Nuke
22:35 FaZe Clan 9:16 HellRaisers Inferno

Już na dzisiejsze popołudnie planowane są kolejne spotkania ósmego sezonu ESL Pro League. Transmisję z wybranych pojedynków znajdziecie na kanale ESL Polska na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji dotyczących europejskiej dywizji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hycel

Taiovsky i Hycel na drugim miejscu Fall Skirmish! Sk1x i Hoopek zaraz za podium

Już wiele razy widzieliśmy Polaków w pierwszej dwudziestce lub nawet w pierwszej dziesiątce turniejów Fortnite organizowanych przez Epic Games, lecz p...