Virtus.pro
fot. BLAST Pro Series/Adela Sznajder

Co nas czeka w świecie CS-a, czyli harmonogram turniejów na listopad

Osiem lanów, z czego co najmniej trzy z udziałem polskich drużyn – tak wygląda lista największych imprez w listopadzie bieżącego roku. Emocje zaczną się już dziś, bowiem w nocy wystartuje cs_summit 3 z Teamem Kinguin na pokładzie. W późniejszym czasie będziemy też świadkami wydarzeń najwyższej klasy, z najlepszymi ekipami ze świata CS-a, w tym Intel Extreme Masters Chicago 2018, czy finały 6. sezonu ligi ECS, a na przełomie listopada i grudnia dwie rodzime drużyny zawalczą na SuperNova Malta 2018.

Utworzyliśmy dla was przewodnik, w którym krótko i zwięźle przedstawimy nadchodzące imprezy.


cs_summit 3

Data rozpoczęcia:  1 listopada Data zakończenia:  4 listopada
Pula nagród:  150 000 dolarów

Pierwszym turniejem, który odbędzie się w listopadzie jest cs_summit 3. W rozpoczynającym się dziś wydarzeniu weźmie udział osiem zespołów, w tym rodzime Kinguin czy będące ostatnio w szczycie formy NRG Esports. W Summit House zobaczymy również dwóch ćwierćfinalistów Majora – BIG i compLexity. Która z tych drużyn sięgnie po trofeum zawodów? Dowiemy się już wkrótce.

BIG compLexity Gaming G2 Esports G2 Esports Ghost Gaming
Heroic Team Kinguin NRG Esports OpTic Gaming

BLAST Pro Series Copenhagen 2018

Data rozpoczęcia:  2 listopada Data zakończenia:  3 listopada
Pula nagród:  250 000 dolarów

Dzień po rozpoczęciu cs_summit 3 – 2 listopada – rozpocznie się BLAST Pro Series Copenhagen 2018, na które przybędą czołowe formacje Counter-Strike’a. Na scenie zobaczymy między innymi Astralis, Na`Vi, FaZe czy MIBR. Każda ekipa zagra z każdą, a tylko dwie najlepsze awansują do finału imprezy. Jest o co walczyć, gdyż pula nagród wynosi 250 000 dolarów.

Astralis Cloud9 FaZe Clan
MIBR Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

Intel Extreme Masters Chicago 2018

Data rozpoczęcia:  6 listopada Data zakończenia:  11 listopada
Pula nagród:  250 000 dolarów

Już we wtorek, 6 listopada odbędzie się pierwszy mecz w ramach Intel Extreme Masters Chicago 2018. Mimo że nie zobaczymy na tej imprezie żadnego polskiego akcentu, wśród szesnastu drużyn biorących w niej udział większość znajduje się w czołówce rankingów. Zagra między innymi Astralis, Natus Vincere, MIBR, Liquid oraz mousesports. Pula nagród nie jest mała – wynosi aż 250 000 dolarów, z czego dla zwycięzcy przypadnie 100 000 dolarów.

Astralis AVANGAR BIG eUnited
FaZe Clan Fnatic Fnatic Team LDLC.com Team Liquid
Luminosity Gaming MIBR mousesports MVP PK
Natus Vincere North NRG Esports Renegades

DreamHack Open Atlanta 2018

Data rozpoczęcia:  16 listopada Data zakończenia:  18 listopada
Pula nagród:  100 000 dolarów

16 listopada odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu DreamHack Open. W Atlancie osiem ekip powalczy o część z puli wynoszącej 100 000 dolarów. Obecnie znane są tylko dwie drużyny, które mają zagwarantowany udział w imprezie – eUnited, które okazało się najlepsze podczas północnoamerykańskich kwalifikacji i Vitality, które wygrało równoległy turniej w Europie. Już wkrótce spodziewamy się ogłoszenia kolejnych uczestników imprezy.

eUnited Vitality

TOYOTA Master Bangkok 2018

Data rozpoczęcia:  21 listopada Data zakończenia:  25 listopada
Pula nagród:  100 000 dolarów

Tuż po DreamHacku, wystartuje TOYOTA Master Bangkok 2018. W tym wydarzeniu weźmie udział łącznie dziesięć drużyn, w tym rodzime Team Kinguin, czy AGO Esports. Obsada zawodów nie jest wybitnie dobra, lecz można zauważyć znane marki jak TyLoo, Renegades, czy Heroic. Istnieją duże szanse, że w play-offach zobaczymy co najmniej jedną polską ekipę, a jest o co grać, gdyż pula wynosi 100 tysięcy dolarów.

AGO Esports Heroic Team Kinguin
MVP PK Team One pro100
Renegades TyLoo ViCi Gaming

ECS Season 6 Finals

Data rozpoczęcia:  22 listopada Data zakończenia:  25 listopada
Pula nagród:  660 000 dolarów

Za równe trzy tygodnie, 22 listopada, staniemy się świadkami światowych finałów Esports Championship Series Season 6. Pula nagród imprezy wynosi 660 000 dolarów, a ze względu na to, że obecnie toczą się rozgrywki ligowe w Europie i Ameryce Północnej, znamy zaledwie jedną drużynę, która może być pewna udziału w wydarzeniu – jest to Astralis, które jak dotąd na 16 rozegranych spotkań nie przegrało ani jednego. Pozostałych uczestników poznamy w nadchodzących tygodniach.


SuperNova Malta 2018

Data rozpoczęcia:  29 listopada Data zakończenia:  2 grudnia
Pula nagród:  150 000 dolarów

Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się kolejna impreza z udziałem Polaków. W pierwszym tak dużym turnieju na Malcie, osiem ekip będzie walczyć o część z puli 150 000 dolarów. W zawodach prócz Virtus.pro i Teamu Kinguin biorą udział również Team Liquid, HellRaisers, NRG Esports czy TyLoo, co oznacza że biało-czerwoni będą musieli wykazać się umiejętnościami, by awansować do drugiego etapu imprezy.

BIG Gambit Esports HellRaisers Team Kinguin
Team Liquid NRG Esports TyLoo Virtus.pro

DreamHack Open Winter 2018

Data rozpoczęcia:  30 listopada Data zakończenia:  2 grudnia
Pula nagród:  100 000 dolarów

Listę listopadowych turniejów kończy DreamHack Open Winter 2018. Rozpocznie się on 30 listopada i potrwa do 2 grudnia. Obecnie, podobnie jak w przypadku DreamHack Open Atlanta 2018, znamy tylko dwie ekipy pewne udziału, które wygrały europejskie i amerykańskie kwalifikacje. Lista zaproszeń na turniej z pulą 100 000 dolarów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

x6tence Galaxy Bravado Gaming
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Brendon Leigh coraz bliżej obrony tytułu mistrza wirtualnej Formuły 1

Druga runda F1 Esports Series przyniosła kibicom wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kierowcy ponownie rywalizowali o punkty na trzech torac...