fot. Felipe Guerra

Chaos informacyjny związany z MIBR – jednak kscerato, a nie kNg?

Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem doniesień na temat potencjalnych roszad w składzie MIBR. W pewnym momencie część dziennikarz zaczęła nawet donosić, że piątym graczem latynoskiej formacji miałby zostać związany obecnie z INTZ eSports Vito “kNg” Giuseppe. Zdaniem portalu VPEsports doszło jednak do pewnego zwrotu akcji.

Na drodze do finalizacji przenosin kNg miały stanąć problemy natury wizowej, które w przeszłości wyeliminowały 24-latka m.in. z gry na Majorze. Ponadto latynoscy działacze mieliby mieć pewne wątpliwości związane z problemami wychowawczymi zawodnika znanego ze swojego wybuchowego temperamentu i niewyparzonego języka. Najwyraźniej ich oceny nie zmieniły nawet przeprosiny, które Giusppe kilka dni temu opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych – w nich Brazylijczyk próbował rozliczyć się ze wszystkimi kłopotliwymi kwestiami, które przylgnęły do niego w minionych miesiącach.

W tych okolicznościach MIBR miałby rozpocząć poszukiwania alternatyw i potencjalnie jedną z nich mógłby być Kaike “kscerato” Cerato. 19-latek dla wielu osób może być postacią anonimową, ale nie ma się co dziwić, bo całą dotychczasową karierę spędził na rodzimej scenie. Od lutego tego roku jest on związany z FURIA eSports, wraz z którym wystąpił m.in. na lipcowym amerykańskim Minorze w Londynie. Co więcej, Cerato miałby idealnie wpasowywać się w oczekiwania Gabriela „FalleNa” Toledo i spółki, którzy poszukują zawodnika zdolnego, by pełnić rolę lurkera.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład MIBR będzie prezentować się następująco:

  • Gabriel „FalleN” Toledo
  • Fernando „fer” Alvarenga
  • Marcelo „coldzera” David
  • Epitácio „TACO” de Melo
  • Kaike “kscerato” Cerato
  • Wilton „zews” Prado – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot o poachingu G2: Nie otrzymaliśmy żadnych skarg od drużyn z LEC

Po głośnym transferze Rasmusa "Capsa" Winthera do G2 Esports, sama organizacja oraz Luka "Perkz" Perković byli przez wielu oskarżani o tzw. poaching,...