Ultraliga
fot. Ultraliga

Znamy uczestników pierwszego sezonu Ultraligi!

Sezon zerowy organizowanych przez Polsat Games rozgrywek zdecydowanie był udanym przedsięwzięciem. Po wielu dniach wyczekiwania włodarze Ultraligi w końcu postanowili podzielić się z fanami informacjami na temat uczestniczących w pierwszym sezonie zmagań drużyn.

Dotychczas potwierdzono w zasadzie tylko uczestnictwo akademii przyjętego do franczyzowego LEC Rogue. Niemniej jednak niemalże pewnym pozostawały także kwestie uczestnictwa Illuminar Gaming oraz Wisły Płock. Wszelkie wątpliwości dotyczące iHG oraz Nafciarzy zostały dziś wykluczone, bowiem obie formacje będą nadal rywalizować w Ultralidze. Sporo mówiło się także na temat wielkiego powrotu Teamu Kinguin na scenę League of Legends i jak się okazuje pierwszy krok w tym kierunku został już podjęty, bowiem Kinguin wystąpi w przyszłym sezonie Ultraligi, lecz pod zupełnie inną nazwą – Esports Performance Center.

Co ciekawe w rozgrywkach Polsat Games zobaczymy z kolei cztery zespoły, których wcześniej nie było w świecie League of Legends. W scenę popularnej moby od Riot Games postanowiły zainwestować dwie ekipy, które dotychczas były znane głównie z szeroko pojętych gier gatunku FPS, czyli PRIDE oraz ACTINA PACT. Ponadto nie będziemy oglądać już Piasta Gliwice Esports, ani R-SIXTEAM, a w ich miejscu pojawiły się dwa nowe twory. W Ultralidze pojawi się także drużyna operatora telewizji kablowej, czyli INEA, a powstałą po Piaście lukę w stawce wypełni Esports Academy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Ultraliga będzie jedyną wspieraną przez Riot Games ligą w Polsce.

Lista uczestników pierwszego sezonu Ultraligi prezentuje się następująco:

ACTINA PACT

Esports Academy

Esports Performance Center

Illuminar Gaming

Illuminar Gaming

INEA Esports

PRIDE

Rogue Esports Club

Wisła Płock

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KIA oficjalnym sponsorem LEC 2019!

Zaledwie kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o tym, że EU LCS czeka całkowity rebranding. Jak się okazuje nie dotyczył on tylko zmiany nazwy na Leag...