Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 7–13 stycznia

Drugi tydzień 2019 roku już za nami, wobec czego czas na drugi tekst z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia. Przedstawiamy w nim wszystkie warte zapamiętania wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 7 dni.


pashaBiceps i inni esportowcy wspomagają WOŚP

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbskowski wykorzystał ostatnio swoją popularność w szczytnym celu – podczas gdy Mastercard przekazywał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 5 złotych za każdego Tweeta lub retweeta ze specjalnym hashtagiem, zachęcał on fanów z całego świata do wspierania akcji. Do północy jego post zgromadził ponad 6200 udostępnień, dzięki czemu na konto WOŚP-u wpłynie ponad 30 000 złotych. Mimo że główna część akcji już za nami, fani esportu nadal mogą wziąć udział w licznych organizowanych aukcjach, których spis znajdziecie w artykule poniżej:

Esportowcy wspierają WOŚP – spis aukcji

reatz odsunięty od głównego składu Kinguin

Paweł „reatz” Jańczak został we wtorek przesunięty na ławkę rezerwowych Teamu Kinguin. Mimo że od marca Pingwiny znacząco poprawiły swoją pozycję na scenie Counter-Strike’a, to miały kiepską końcówkę roku, czego skutkiem jest opisywana zmiana. Organizacja, aby nie utrudniać reatzowi kariery postanowiła zezwolić mu na grę w miksach i poszukiwanie nowej drużyny. Zawodnik, który zastąpi Jańczaka nie został jeszcze wybrany – Wiktor „TaZ” Wojtas w rozmowie z HLTV przyznał, że znalezienie odpowiedniego gracza znajdzie trochę czasu.

reatz odsunięty od składu Kinguin!

Team Izakooo wygrywa ASUS ROG

W ostatnich najważniejszych wydarzeniach tygodnia informowaliśmy o awansie ekipy Izaka do finału ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019. Dzień po opublikowaniu artykułu stało się jasne, że to Polacy staną na pierwszym stopniu podium. W walce z ekipą Henry’ego „HenryG” Greera nasi rodacy nie oddali ani jednej mapy, wygrywając kolejno 16:10 na Inferno i 16:11 na Nuke’u. Szczegółowy opis meczu przeczytacie klikając w link poniżej:

Team IzakOOO wygrywa ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019!

Poznaliśmy grupy i harmonogram Minorów

Pierwsze dwa Minory przed Intel Extreme Masters Katowice 2019 ruszą już w środę. Ze względu na to organizatorzy zmuszeni byli ujawnić ich składy grup i dokładny harmonogram. W każdym regionie zobaczymy dwie grupy, w których znajdą się po cztery zespoły. Faza grupowa turnieju odbędzie się w drabince podwójnej eliminacji. W europejskim Minorze wezmą udział m.in. takie drużyny jak ENCE eSports, North, mousesports czy Team Vitality, co z pewnością doda atrakcyjności wydarzeniu. Szczegóły znajdują się w artykule poniżej:

Poznaliśmy grupy i harmonogram katowickich Minorów!

Kolejni profesjonalni zawodnicy PUBG zbanowani

Tydzień temu przypominaliśmy o zawieszeniu kilku profesjonalnych zawodników PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS. Kilka dni temu okazało się, że spółka zajmująca się grą rozszerzyła śledztwo i po przejrzeniu logów podejrzanych graczy zdecydowała o zbanowaniu kolejnych dwunastu osób. Ośmiu z nich nie zagra w jakichkolwiek profesjonalnych turniejach przez trzy lata, natomiast pozostała czwórka nie będzie miała takiej możliwości przez „tylko” 24 miesiące. Szczegóły znajdziecie w artykule poniżej:

Kolejna fala banów w PUBG. Dwunastu profesjonalnych graczy zawieszonych

felps dołącza do MIBR

Made in Brazil poinformowało o zakontraktowaniu João „felpsa” Vasconcellosa jako piątego zawodnika. Będzie to dla niego` druga okazja do wspólnej gry z m.in. Gabrielem „FalleNem” Toledo – felps w lutym 2017 przeszedł do SK Gaming, skąd po ośmiu miesiącach przeszedł do NoTag, które trafiło wkrótce pod skrzydła INTZ. Pierwszym turniejem nowego zawodnika MIBR-u będzie Intel Extreme Masters Katowice. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej:

felps piątym zawodnikiem MIBR

pashaBiceps otwiera własny kanał na YouTube

Pod koniec roku Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski został odsunięty od głównego składu Virtus.pro. Nie wiadomo jeszcze czym się teraz zajmie, a sam zainteresowany ostatnio przyznał, że myśli nad zostaniem zawodowym streamerem. Okazało się jednak, że Polak nie zamierza się do tego ograniczać – ostatnio stworzył on własny kanał na YouTube, który w momencie pisania dzisiejszego podsumowania zebrał już 27 tysięcy subskrypcji, podczas gdy znalazły się na nim tylko trzy filmy.

pasha otwiera własny kanał na YouTubie. Zobacz pierwszy film

Znamy wszystkich uczestników 1. sezonu Ultraligi

W minionym tygodniu poznaliśmy wszystkich uczestników nadchodzącego, pierwszego sezonu Ultraligi. W lidze zagrają między innymi Rogue, Illuminar Gaming, Actina PACT, Wisła Płock czy PRIDE. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej:

Znamy uczestników pierwszego sezonu Ultraligi!

Actina PACT i PRIDE prezentują składy League of Legends

Dwie polskie organizacje w związku z planowanym rozpoczęciem nowego sezonu Ultraligi zakontraktowały drużyny League of Legends. W skład Actina PACT wejdą zawodnicy, którzy kiedyś walczyli pod banderą Ravioli Ravioli. Również PRIDE ściągnęło obiecujący skład, w którym znalazł się między innymi Damian „Defles” Filipow. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej:

Nowy gracz na polskiej scenie LoL-a. PRIDE ujawniło skład grający w Ultralidze!

Actina PACT prezentuje swój skład League of Legends!

Ogłoszono nowe składy Illuminar Gaming i Wisły Płock

Illuminar Gaming zaprezentowało ostatnio prawie całkowicie odmieniony skład. Prawie, bo z organizacją postanowił się nie rozstawać tylko jeden zawodnik – Paweł „delord” Szabla. Zmiany objęły również Wisłę Płock, gdzie jedynym zawodnikiem, kiedy został jest Marcin „bucu” Świech. Informacje o zmianach i pozostałych zawodnikach znajdziecie w poniższych artykułach:

Illuminar Gaming prezentuje nowy skład League of Legends

Wisła Płock przedstawia nowy skład LoL-a na nadchodzący sezon

Izako Boars zagra w ESEA MDL

Podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego wywalczyli sobie miejsce w ESEA Mountain Dew League, w której wezmą udział także między innymi Team Vitality, Virtus.pro czy AGO Esports. Polacy na przestrzeni zakończonego turnieju zdołali pokonać forZe, Team Endpoint i kilka innych mniej znanych drużyn. Opis decydującego spotkania znajduje się poniżej:

Izako Boars wywalczyło miejsce w ESEA MDL!


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne będą pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports

Kolejne mecze online przed AGO i x-komem

Ostatni tydzień zakończyliśmy dwoma spotkaniami online i rozpoczynający się tydzień zainaugurujemy w podobny sposób. Dziś bowiem po jedynym spotkaniu...